prendra les dispositions voulues pour intercepter toute communi cation avec l'extérieur. Je donne des ordres d'autre part pour effectuer le raccorde- ment aansluitingMessempré, Muno (A/B 1en vue des operations ultérieures. J. JOFFRE. Op de kaarten 1 i) en A is de bedoeling goed te volgen. Joffre wilde dus nog niet opmarcheeren, doch de legers alleen gereed houden voor den opmarsch. Hij achtte nl. het oogenblik waarop hij met de stootgroep (4e Leger en deel van het 3e Leger) het Duitsche centrum zou doorbreken nog niet gekomen. Hoe verder immers de Duitsche opmarsch op den linker-Maasoever zou worden doorgezet, des te werkzamer zou de doorbreking bij Neufchateau zich doen gevoelen In opvolging van deze directive gaf de Generaal De Langle de Cary te 12.30 voor zijn leger het volgende inleidende bevel uit Armée de Stenay. Stenay, le 20 aoüt 1914, 12 h. 30 Etat-Major. 3e Bureau. Ordre général No. 17 (lre Partie). 1. Demain 21, les gros de l'armée resteront sur place, a moins d'un nouvel ordre. II est essentiel que toufes les dispositions soient prises par les commandants, de fa^on a maintenir le stationnement de leurs gros a l'abri de l'observation aérienne. En particulier, les pares d'art. et de voitures de toutes sortes seront, autant que possible, masqués aux vues ver- ticales. 2. En vue d'assurer les débouchés au Nord de la Semoy et dans Ia clairière de Florenville a. 9 C.AS c 17 C A[(alle des détachements avancés") d. 12 C.A. e. Le C.A. Col. fera tenir Gérouville et Meix-devant-Virton par des détachements. 1) Waar over kaart 1 wordt gesproken, wordt bedoeld Kaart 1 uit I. M. T. No. 7. lre Partie behandelt „de operatiën", 2me Partie „de diensten" van een bevel. 778

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 4