867 -een schat van gedachten over dit oude en toch immer actueele onderwerp: een artikel, het lezen èn overdenken door alle offn. overwaard. E. KPoels maakt duidelijk, dat aan het lied„Deutschland über Alles" elke chauvinistische grondslag vreemd is, terwijl in een volgend artikel de plechtige wijze wordt omschreven, waarop den 22sten Juli j. 1. ter Sumatra's W.-kust de dag werd herdacht, waarop 100 jaar geleden gedurende den Padrie oorlog kapitein Schenck den heldendood stierf. v. Altena zet zijne beschouwingen voort over „Moed", de overwinning van de vrees door den wil ten bate van het ideaal en de verschillende vormen van moed. Mèt den kapt. der Genie P. Proost betreuren wij het, dat de Meerdaagsche marschoefeningen" van het bat. Genietroepen, welke de laatste jaren traditie waren geworden, dit jaar door de bezuiniging géén voortgang zullen vinden. Schr. geeft aanwijzingen voor die marschen. H. H. maakt „Uitstapjes in het taalgebied van het Maleisch", in het bij zonder voor a. s. krijgsscholieren om van te watertanden. Gen. maj. b.d. Ch. Kiès bespreekt „De vertegenwoordiging van het leger in den volksraad" n.a.v. het over dat onderwerp te berde gebrachte tijdens de laatste jaarvergadering van de N. I. O. V. Schr. gaat niet accoord met de ver kondigde stelling, dat een officier, benoemd lid van den Volksraad vrijer zou staan in de beoordeeling van leger- en defensiebelangen dan een gekozen lid, dat in de eerste plaats gebonden zou zijn door het belang van de partij, welke dat (militaire) lid in den Volksraad bracht. Mededeelingen van het hoofdbestuur (o. m. betr. gelegenheid tot doordienen na passeeren voor bevordering; de bestaande bepalingen betreffende aantal dienstjaren en leeftijd, vereischt voor toekenning van normaal (diensttijd) pensioen; verminderd pensioen en keuze tusschen rangs-en diensttijdpensioen), afdelingsverslagen, mutaties, uit „pers en periodiek" (in het bijzonder betr. de opvallende animo onder de eur. militairen om gebruik te maken van de afvloeiingsbepalingen) volgen, terwijl het Aug.-No. wordt besloten met een tweetal Maleische speechen. v. O. 10. TIJDSCHRIFTEN OVERZICHT. Tactiek. Revue de Cavalerie. Mrt. Apr. '32. „A propos d'un article sur la cava- ierie". Chef de Bat. brev. G. Picot. Schr. wil de beveiligende cav. beschouwen als voorhoede en uitzenden op circa één dagmarsch vóór de inf., zulks met het oog op de werkingssfeer van de moderne wapens (pantserauto's, verdragende art.). De thans ingedeelde verkennings-afdn. acht hij te zwak. Hij bepleit het vormen van Cav.-brigades a 2 regtn, met toegevoegde art. en inf. op auto's. Deze brigades kunnen z. n. tot cav.-divisies vereenigd worden. Schr. acht het beter om de opdrachten op zeer groote afstanden, welke tot dusverre aan legercavalerie ten deel vielen, te doen uitvoeren door geheel ge motoriseerde afdn. Bulletin Beige des Sciences Militaires, Juni '32. L' infanterie sur des fronts trés étendus. Les rideaux de feux. Capitaine B. E. M. Wanty geeft onder bovenstaand hoofd feitelijk beschouwingen over het gevecht om tijdwinst (opstelling met weinig diepte, moeilijkheden in de commandovoering, hoofd zakelijk dwarsverbindingen), hetwelk meestal aan lichte troepen zal worden op gedragen, doch soms ook aan de inf. Het leggen van een „vuurgordijn" is taak van de zw. mitrs, die daarbij op geheel andere wijze worden ingezet

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 93