■deling in enkele militaire hospitalen met zich gebracht, waardoor zelfs tot opheffing van verschillende aan de peripherie gelegen medische inrichtingen kon worden overgegaan. Opleiding van de officieren van gezondheid. De pasbenoemde officieren van gezondheid vangen hun loopbaan aan met het volgen van een driemaandschen cursus bij het Royal Army Medical College te Millbank, waar speciaal militaire hygiëne, oorlogschirurgie, tropenziekten, bacteriologie en keuringsaangele genheden worden gedoceerd, daarna volgt een verdere opleiding van 2 maanden bij het R. A. M. C. depot te Aldershot. De laatste draagt een meer militair karakter en dient als overgang voor den jongen officier van gezondheid naar de militaire wereld. Speciale aan dacht wordt daar geschonken aan de bespreking van de levens omstandigheden van den minderen militair, zijn voeding, kleeding, de discipline, enz. De jonge doktoren worden daar ook physiek getraind (maken van afstandsmarschen, paardrijden, excerceeren), ontvangen onderricht in militaire tucht en militaire vormen en speciaal worden zij hier ook gewezen op de praktijk der militaire hygiene. Na een diensttijd tusschen de 7 en 12 jaar, volgen de officieren van gezondheid een herhalingscursus aan het R. A. M. College. Deze cursus, die 5 maanden duurt, is bedoeld als een opfris- sching van het vroeger aan de universiteit geleerde, en eenigszins te vergelijken met het in de groote medische centra bestaande systeem van artsencursussen, de z. g. n. „post-graduate courses" der Engelschen. Deze herhalingscursus omvat ondermeer een klinisch assistentschap aan enkele van de groote Londensche hospitalen. Aan hen, die zich hierbij bijzonder onderscheiden kan worden toegestaan zich voor langeren duur in specialistische richting te bekwamen en velen maken daarvan dikwijls met suc ces gebruik om den een of anderen wetenschappelijken graad te behalen. Opleiding lager personeel. De voor den hospitaaldienst nieuw aangenomen mindere mili tairen ondergaan een 6-maandsche eerste oefening bij het reeds eerder genoemde R. A. M. C. depot te Aldershot. Het karakter van de militaire opleiding aldaar is geheel te vergelijken met de „regimental depots" en onze Indische depotbataljons, met dien verstande, dat natuurlijk de technische opleiding verschilt. Bezuiniging. De Engelsche M. G. D. heeft sinds het einde van den wereld oorlog een zeer ingrijpende reorganisatie ondergaan. Er is sterk besnoeid op alle militaire ziekeninrichtingen, niet alleen door 975

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 101