990 11. „LUCHTMACHT" Wii ontvingen ter recensie de no's 2 en 3 van het Nederlandsche drie-maan- delijksche tijdschrift „Luchtmacht". Door gebrek aan plaatsruimte moeten wii ons onthouden van een afzonderlijke bespreking van de talrijke belang wekkende artikelen, welke in deze beide wel verzorgde afleveringen zijn op genomen, doch volstaan met het vermelden van de belangrijkste dier bijdragen Mogelijkheden van aanval en verdediging in den luchtoorlog door A.J. Maas. Het°jachtvliegtuig der luchtverdediging, door Jhr. G. Sandberg. Luchtvaartafdeelingen van kleine mogendheden en de consequenties hunner geringe sterkte, door Dr. Ir. C. P. M. M. Bogaerts. Mistvorming en zicht, door E. Visch. Eigenschappen van eenige instrumenten, bestemd voor het vliegen zonder eenig zicht van aarde, door C.A. Weenhoff. De smering van den vliegtuigmotor, door H. H. van Gorhum. De vliegmedische dienst, door J. E. Brouwer. Beschouwingen ontrent uitvoering en trefkans van luchtbombardementen, door Th. H. van Weeren. Vliegtuigen bommen, door G. W. Zegcrs. Valschermen, door W. L. Bisschoff. Het richtprobleem bij het bommenwerpen in N. I. door Fieaeiaij. v. O. 12. TIJDSCHRIFTENOVERZICHT. Organisatie. Mil Wochenblatt 1932 No. 1, 4 Juli.Neuzeitliche Ghedeningeiner Infan- teriedivision. Betreffende dit onderwerp zijn in den laatsten tijd in de mil. vakpers en in het bijzonder in het M. W. tal van beschouwingen verschenen. De Duitsche inzichten omtrent de formatie van een moderne infanteriedivisie kunnen a. v. worden samengevat. 1 De ontwikkeling der divisie leidt tot steeds grootere frontbreedten. De troep wordt door de toevoeging van strijdmiddelen van allerlei aard wel krachtiger doch moeilijker te hanteeren. De tegenwoordige divisie is een log geheel geworden, dat moeilijk in actie gebracht kan worden. He initiatief van de lagere commandanten komt daardoor met tot zijn recht en het is niet meer mogelijk van de steeds wisselende tactische omstan digheden snel partij te trekken. 2. Het eenhoofdige commando over de verschillende wapensoorten divisie is niet meer mogelijk. Het is daarom noodzakelijk, dat de wapens worden opgelost in kleinere zelfstandige gemengde troepeneenheden (ge mengde brigades), welke een soepeler gebruik van de beschikbare krach- 3 Troepen welke in nauw verband met elkaar moeten strijden, moeten ook organiek bij elkaar behooren. Ook de kleinste eenheid moet dus °rpn'ek over die wapens beschikken, welke zij voor het uitvoeren van elke ge vechtshandeling noodig heeft. De organieke indeehng van vlakbaan- en krombaangeschut moet met dezen eisch rekening houden. De verkenningsorganen van de divisie mogen met door andere opdrach ten aan de eigenlijke taak worden onttrokken. Vermeerdering van het aantal snel verplaatsbare eenheden voor verkenning, beveiliging en bij zondere gevechtsopdrachten is gewenscht. Overigens moet gewaakt worden tegen een te ver gaande verdeeling van de zware wapenen en bijzondere eenheden (bv. tank-afdn), daar deze eerst dan tot hun recht komen indien zij massaal en op de juiste plaats worden ingezet. 4. 5.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 116