is, dat er velen zijn die als een kostbaar kleinood de herinnering bewaren aan de bezielende en bemoedigende redevoeringen van den generaal tijdens de „Indië Weerbaar" dagen. In het Vaderland teruggekeerd voerde deze onvermoeide strijder voor de nationale zaak in woord en geschrift strijd tegen pro paganda voor eenzijdige ontwapening. Daarna mochten we hier te lande opnieuw ervaren hoe bij het behartigen van de Nederlandsche belangen de blik van den Ge neraal ging tot over de grenzen van het Moederland en hoe hij Nederlandsch-Indië zag als een belangrijk deel van de eenheid „Groot Nederland". De nationale luchtvaartbelangen vroegen de stuwkracht van den man, die reeds in 1907 het voorzitterschap aanvaardde van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart. Welk aandeel Generaal Snijders heeft gehad in de totstand koming van de luchtverbinding Nederlandsch-Indië ligt ons allen nog versch in het geheugen. Om Nederland en Nederlandsch-Indië nader tot elkaar te bren gen aanvaardde de Generaal in de periode 1920 1930 driemaal de verre reis naar deze gewesten. Niet alleen Nederland, maar ook Nederlandsch-Indië is den grijzen generaal den grootsten dank verschuldigd. Die dank moge, na de woorden van hulde en dank reeds door den nieuw-be- noemden Legercommandant, Luitenant-Generaal J. C. Koster namens de weermacht in N. I. aan den feestmaaltijd in De Witte Brug op 29 September j. 1. tot den jarige gesproken, ook van deze plaats gebracht worden. 879

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 5