De aanval moet op verschillende punten tegelijk beginnen. De troepenmacht, bestemd voor den aanval, zal daartoe in groepen worden ingedeeld en langs verschillende wegen naar hun punt van uitgang worden vervoerd. Elke aanvalsgroep krijgt een op dracht, welke het volgende moet bevatten 1. het gedeelte van de wijk waarin de groep optreedt. 2. gegevens omtrent den tegenstander in deze wijk en verdere bijzonderheden. 3. plaatsen van uitgang van de andere aanvalsgroepen en het door deze te bereiken doel. 4. een te bereiken lijn (straat) of punt (gebouw). 5. sein waarop de aanval begint. 6. wijze van verbinding met de leiding. 7. plaats van de verbandplaatsafdeeling. 8. commandopost van den leider van den aanval. De commandanten van de aanvalsgroepen moeten voorzien zijn van een kaart, echter zal het toevoegen van een gids (politie) veelal noodzakelijk zijn. De organisatie van een aanvalsgroep zal geheel afhangen van haar opdracht en den waarschijnlijk te overwinnen weerstand. Een aanvalsgroep ontstaat door het samenvoegen van een of meer brigades, waaraan toegevoegd K.M.'s. Alle manschappen moeten ruim voorzien worden van handgranaten. In den regel zal een sectie bestemd worden als aanvalsgroep. De methode van aanvallen, welke zich in het algemeen het beste eigent, is het voorwaarts gaan door evenwijdige straten (fig. 2). Een der afdeelingen stoot door, terwijl de anderen de straten links en rechts afsluiten. Steeds moet een reserve wor den achtergehouden, om de doorstootende afdeeling te hulp te komen en een succes uit te buiten. Is een van te voren opgege ven doel bereikt, dan gaat de geheele aanvalsgroep weer voor waarts. Het tegelijk beginnen van den aanval en het aangeven, dat een bepaald punt is bereikt, kan op de eenvoudigste wijze geschie den door lichtseinen uit seinpistolen. Moet een barricade worden genomen, dan zal de aanvalsgroep in drie afdeelingen worden gesplitst. Nadat het geheel zoo ge dekt en zoo dicht mogelijk tot de barricade is genaderd, wor den de automatische wapens op daken of in bovenverdiepingen opgesteld. Een tweede gedeelte krijgt tot taak de barricade te nemen en de aangrenzende huizen te zuiveren. De derde afdee ling stoot door (fig. 4). Moet in het te hernemen stadsgedeelte een gebouw of com plex speciaal bezet worden, dan is het voordeelig wanneer één 942

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 68