5. SAUMUR. of PINEROLO door H. TREFFERS, Ritm. Cavie N. I. L. en J. J. GRETER, le Lt. Artie, gedetacheerd aan de Rijschool te Amersfoort. (zie ook nummers 5, 8, 9 en 10) IV. Tijdens een uitvoering door het Garde-Regiment van den Czar van Rusland, zeide de Kolonel Sablin: Te Parijs heb ik in het Grand Palais een uitvoering gezien van het Cadre Noir van de rijschool te Saumur. Zij reden buitengewoon. Zij hebben nog meer stijl dan onze ruiters. Alle ruiters in de uni form van opperstalmeester uit het tweede keizerrijk. Het leek een schilderij van Meissonier. En wat is het nut van dat alles in den oorlog? antwoordde de generaal. Generaal Krassnoff. S.Ik heb Uwe uiteenzettingen met de meeste aandacht gevolgd. Inderdaad moet ik toegeven dat de resultaten die de Italianen behalen op de concoursen Hippique, en het navolgen van hun wijze van springen door alle andere naties, zouden kunnen bewijzen dat de Italiaansche methode van springen vele voordeelen biedt, doch P.Neem mij niet kwalijk indien ik interrompeer. Laten wij niet spreken over de concoursen Hippique. Ik heb er reeds op gewezen en vestig er nogmaals uitdrukkelijk de aandacht op, dat Caprilli zijn methode opgebouwd heeft voor den militairen ruiter. Laten wij dus in het belang van de militaire rijderij ons bij het zuiver militaire deel der Italiaansche methode houden. S.Accoord! Laat mij dan dadelijk een cardinale vraag stellen. Ik meen begrepen te hebben dat men, volgens de Italiaansche methode rijdend, alles aan het paard moet overlaten, dat het 945

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 71