„Bij de Reichswehr hebben wij den 12-jarigen diensttijd. Niette genstaande dezen langen diensttijd rijdt de Duitsche Cavalerie „slechter dan voor den oorlog, omdat er onvoldoende tijd over blijft voor het rijkunstig onderricht, zoodat vereenvoudiging van „het rijden dringend geboden is. Hetgeen ik gezien heb bij den „troep van de Italiaansche methode heeft mij de overtuiging ge schonken dat deze voor de practijk van het militaire rijden ruim „voldoende is. Alles wat wij rijkunstig meer vergen kunnen wij „opbergen bij de reeds in het museum staande Hooge School. „De „dressage" op zichzelf kan geen andere waarde meer hebben „dan die van de „Spanische Schule" te Weenen, waar de rijkunst „beoefend wordt omderwille van die kunst. Uit een practisch „oogpunt beschouwd heeft die rijkunst geen waarde meer". Ditzelfde inzicht wordt gedeeld door allen die aan de bron i.e. in Italië de Caprillische methode bestudeerd hebben en de practijk ervan critisch hebben bekeken. Dit is begrijpelijk want in het Buitenland leest men een en ander over die methode en ziet en hoort van de resultaten alleen bij de internationale spring concoursen, zoodat onbewust in menig hoofd het idee postvat: Italiaansche methode is een methode voor concoursen hippique. Inderdaad is dit een gelukkige bijkomende omstandigheid, doch bij even nadenken kan men begrijpen dat een land niet overgaat tot het invoeren van een rijmethode alleen om zijn Officieren in de gelegenheid te stellen internationale concoursen te winnen. Dat zoude hetzelfde zijn als wanneer het optreden van Tod Sloan tot gevolg gehad zoude hebben, dat het geheele Amerikaansche en Engelsche leger in de „American mount" ging rijden. S.Natuurlijk dat begrijp ik volkomen, en geen mensch die nadenkt zal een dergelijk idéé verkondigen. Doch wellicht is die Caprilli-methode zeer goed voor de Italianen zelf, welke over het algemeen klein van gestalte zijn, alsmede voor de Italiaansche paarden, doch niet geschikt voor onze veel zwaardere Noordelijke volkeren P.— Juist voor een ruiter met een minder gunstigen lichaamsbouw en minder begaafd, moet gij de eenvoudigste methode kiezen. Wilt gij een zwaarderen ruiter hebben dan de Duitsche „Bursche"? Hetzelfde wat gij zegt heeft aanvankelijk ook de gedachte van den reeds genoemden Reichswehr Officier von Griegsheim bezig gehouden. Doch bij de bestudeering der methode verviel dadelijk deze tegenwerping. De Italianen zelf zoeken voor het Regiment Garde Kurassiers van den Koning die miliciens uit, die een lengte hebben van minstens 1,80 M. en ook zij rijden op Italiaansche methode. Uit den aard der zaak heeft men liever bij zijn eskadron tnen- schen, die een ruitergestalte hebben, doch ik verzeker U, dat ik bij het Regiment te Turijn even goed cavaleristen gezien heb met het gedrongen vierkante bovenlijf, wat natuurlijk menige verzuch ting aan hun instructeur ontlokte. Welk bezwaar is er evenwel te- 950

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 76