ten deelnemen aan een parade. Zij werden toen geoefend in het rijden met een hand en het hanteeren van de lans, welk wapen alleen bij parades voor den dag wordt gehaald. Inderdaad defi leerden de eskadrons, bestaande uit recruten met nog geen 2'/2 maand dienst, in draf en galop, in colonne linie met de lans in de rechterhand. Dat dit alles rustig en zonder wanorde ging pleit dan toch wel voor den eenvoud en de practische bruikbaarheid van de Italiaansche methode. Na 3 maanden waren de pres taties te paard der recruten hetzelfde als bij ons na 6 maanden africhting. Welkeen waarde heeft dit niet in een leger met korten diensttijd, en in oorlogst ij d bij het aanvullen van verlie zen? S.— Ik zie zeer goed in, dat de meest eenvoudige methode noodig is voor den eenvoudigen ruiter. En waar gij zegt dat Uw eenvoudige methode bevredigende resultaten geeft, zoo kan ik natuurlijk Uw waarnemingen niet in twijfel trekken. Ik zou evenwel gaarne de fijnere dressuur behouden als middel tot vorming van instruc teurs en ter ontwikkeling van het rijkunstig gevoel van de betere ruiters, de Officieren. P.— De Italiaansche zit is erop gebaseerd, het den ruiter zoo gemakkelijk mogelijk te maken en steeds met de bewegingen van het paard mede te gaan zonder dit te hinderen, en het zwaartepunt van den ruiter zooveel mogelijk in overeenstemming te brengen met dat van het paard. Gij tracht dit eerste te bereiken door bij het springen en terreinrijden Uw beugels eenige gaatjes korter te maken, dus ziet wel in dat de schoolzit niet vereenigbaar is met de eischen die het terrèinrijden aan den zit stelt. Doch er is nog iets anders. Indien gij wilt dat Uw kind goed zijn moedertaal spreekt, laat gij hem dan thema's maken in Spaansch en Maleisch Of wel ontwikkelt gij hem verder in zuiver Nederlandsch met vermijding van vreemde invloeden. En indien iemand docent in de Neder- landsche taal wil worden maakt hij dan een grondige studie van Russisch en Portugeesch Het zijn toch beide „talen" zooals onze beide methoden zijn „rijden". Onze voortgezette opleiding houdt het paard in zijn natuurlijk evenwicht, Uw voortgezette opleiding vraagt een evenwicht op de achterhand, zoodat beide lijnrecht tegenover elkaar staan. S.— Gelijk Uw Portugeesch en RussischGij zult evenwel niet kunnen ontkennen dat voor een verdere studie van het Ne derlandsch, kennis van de oertaal van groot belang is. P.Zeer juist. Het is dan ook van groot belang de gronden te kennen van andere rijsystemen, en deze vindt gij overal terug nml. het gehoorzame paard aan den teugel, de impuls, kortom het paard dat „naar voren" is. Ik zeide U immers reeds dat er grondbeginselen zijn die gij kent en die ook de Italiaansche 952

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 78