school beheerschen In zooverre gaan onze methoden samen en is wederzijdsche kennis noodig, doch dan komen de verschillen en gaat elk een andere richting uit. Wat Uw opmerking aangaande het rijkunstig gevoel betreft, zoo zult gij wel inzien, dat ook de Italiaansche methode gevoel eischt. Even goed als iemand die kleurenblind is nimmer met verf moet werken en zelfs als huisschilder ongeschikt is, zoo doet ook iemand die geen rijkunstig gevoel heeft beter met niet op een paard te gaan zitten, al is de methode nog zoo eenvoudig Hij zou in staat zijn van het meest kalme paard een brieschende leeuw te maken. Ook de Italiaansche school kent de cursussen voor instructeurs, ook in hun methode vindt men de meesters slechts onder hen die gevoel hebben en dit hebben ontwikkeld, doch daar hun methode veel eenvoudiger is, vindt men vergelijkenderwijs onder de Italiaansche ruiters meer meesters dan in Uw school. S.— Ik kan mij in algemeenen zin wel met Uw inzichten ver eenigen, en wil daarom gaarne meerdere bijzonderheden vernemen over de africhting en wijze van rijden bij Uwe methode. p._ Alvorens tot deze details over te gaan wil ik U er nog op wijzen, dat andere groote ruiters, zooals Fillis, Baucher, Plinzner etc. systemen zochten en vonden geschikt voor zichzelf. Wilden zij deze later door anderen laten uitvoeren, dan bleek dat hun leerlingen de capaciteiten misten van den meester, welke het hem mogelijk hadden gemaakt met zijn systeem succes te behalen. Federico Caprilli daarentegen zocht geen systeem gebaseerd op eigen kunnen, doch ging uit van de capaciteiten van den eenvou- digen ruiter i. c. den soldaat. Amersfoort, Augustus 1932. 953

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 79