door loting, terwijl elk land de volgorde van zijn eigen equipe leden vaststelde. Met liet dan rijden in volgorde der loting eerst alle Nos 1 van elk land, dan de Nos 2 en daarna de Nos 3. Holland lootte zeer ongunstig (No. 2); na onderling overleg werd de volgorde bepaald op Duiveltje, Henk, Marcroix. Ik moest dus rijden als No. 2. Dit heeft in de dressuur het groote nadeel, dat als regel de eerste nummers lager beoordeeld worden dan latere, die op gelijke hoogte staan. Ook in het springconcours heeft het het nadeel, dat men niet heeft kunnen uitvinden welke fouten tengevolge van eigenaardigheden in het parcours als regel worden gemaakt. In de uithoudingsproef heeft men het voordeel, dat men als regel meer van de koelte profiteert. De dressuurproeven verliepen voor de Nederlandsche equipe boven verwachting goed, de paarden gingen beter dan zij ooit tevoren gedaan hadden, vooral Henk en Duiveltje zetten hun beste beentje voor. Marcroix ging uitstekend, zooals we dat van hem verwachtten, maar vond het terrein te hard en te glad, zoodat Pahud al zijn groote routine en kennis te pas moest brengen om hem in zijn besten vorm te laten zien. Groot was onze verbazing, toen wij 's avonds den uitslag ver namen, n. 1. Marcroix 3, Henk 7 en Duiveltje 8. Deze plaatsing had niemand verwacht en de stemming was dan ook dien avond beneden peil. Hierbij kwam nog, dat de geheele administratie zelfs geen af spiegeling was van de keurige organisatie in 1928. De dressuur was om half één afgeloopen en des namiddags om 4 uur kon nog niets medegedeeld worden. Eindelijk om half vijf werd iets bekend, maar de cijfers van de juryleden zijn zelfs thans nog niet ontvangen, bijna 2 maanden na de wedstrijden. In 1928 werd een half uur na den wedstrijd een gedrukte staat aan iedereen verstrekt, waarin alle cijfers en uitslagen vermeld waren. Dienzelfden dag kon eerst om half zes het steeple-parcours geloopen worden en om 6 uur werd pas de teekening van het wegparcours verstrekt, dat nog gedeeltelijk in het duister werd nagegaan. De cross-country was reeds den dag vóór de dres suurproeven geloopen op verzoek van bijna alle deelnemers. Het steeple-parcours bleek bij het loopen eenige slooten te bevatten, waartegen zelfs de Amerikanen opkwamen en op voor stel van Maj. Chamberlain en Col. Scott van het Amerikaansche leger werd besloten, aan de Leiding mede te deelen, dat den vol genden dag niet zou worden gereden als deze hindernissen niet werden gewijzigd. Reeds weken tevoren had Majoor Labouchère op deze hindernissen aanmerking gemaakt. Thans werden zij in «den nacht met kunstlicht nog gewijzigd. Den tweeden dag werd de uithoudingsproef gehouden. 1093

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 101