1102 Brugtypen Uit te voe ren door Max. toelaatbare belasting Gemidd. tijd voor het slaan van één strekk. meter brug Gevechtsvonders Verkeersvonders (onvoorbereid) Verkeersvonders (voorbereid) Loopbruggen (materieel P.A.) Loopbruggen Lichte bruggen (materieel P. A.) Noord-colonne- bruggen Gewone bruggen (materieel P.A.) Lichte colonne- bruggen Versterkte bruggen (materieel P. A.) Middelbare colonne bruggen Zware bruggen (materieel P.A.) inf. inf. inf. ponts. inf. soms pions ponts. pions. ponts. pions. groep in colonne 900 2000 2500 3000 3500 met groot afstan den met ^normale afstn. kg- kg- kg- kg- kg- ponts. 5000 kg- pions. 7000 kg- ponts. 8000 kg- 7,o min. 3-5 min. 1-2 min. Vs min. 6-9 min. 3 min. 10-15 min. 3-4 min. 5 min. (bij drijvende ondersteuningen) 15-20 min. (bij vaste on dersteuningen) 4-5 min. 25-35 min. 7-8 min. Mavors No. 10 (Oct. 32.) Pioniers bij terugtochten, door le Lt. M. de Boer. De taak der pioniers bij een terugtocht omvat het inrichten en verbeteren van de terugtochtswegen en de uitvoering van vernielingen. Dit laatste heeft ten doel a. den vijand, opmarsch te vertragen; b. 's vijands bewegingsvrijheid te belemmeren; c. den vijand, aanvoer te bemoeilijken; d. den vijand het gebruik te ontzeggen van de aanwezige voorraden en hulp bronnen voor verpleging en legering. Belangrijke vernielingen worden gelast door den C. V. en nader geregeld door de D. G. Cn, in het bijzonder de vernieling van spoorwegen, tramwe gen en waterwegen met bijbehoorende inrichtingen. „De voorbereiding van het vernielingsplan omvat het gereedmaken en het aanbrengen van de springladingen, alsmede het pasklaar maken van de ontste kingsmiddelen. Uit veiligheidsoogpunt moeten de ontstekingsmiddelen weer worden verwijderd, zoodat geen gevaar bestaat voor ontijdige ontploffing. Te- Voor wat betreft pontonmaterieel zijn de gegevens ontleend aan „Pionier- technisch Memorandum", D. van den Berg.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 110