den die een beteren toestand schept, ook al nemen wij daarbij; andere nadeelen in den koop mede. Zou het b. v. niet mogelijk zijn de thans ongeveer een peloton, sterke beroepskern van de mitrailleur-compagnie in 3 volledige secties te splitsen en elke sectie bij een bataljon in te deelen De tegenwoordige pelotonscommandanten gaan in hunne functie mede over naar de bataljons, en de vereischte aanvulling van personeel om van de sectie een peloton te maken zou kunnen, worden geleverddoor de compagnieën van het bataljon. Deze aanvulling zou kunnen worden geleverd om het kwartaal b. v. bij toerbeurt door de compagnieën, of wel als een „oplei ding mitrailleur" voor b. v. een jaar uit het geheele bataljon te trekken. Daarnaast kan de opleiding der militie gehandhaafd blijven en hare bestemming om in oorlogstijd de bezetting; der mitrailleur-compagnieën te leveren eveneens. Wij zouden dan echter reeds dit gewonnen hebben dat de mitrailleur wordt ingelijfd in het bataljon, dat men dit wapen niet meer als iets bijzonders blijft beschouwen, waar de Infanterist min of meer vreemd tegenover staat. Ik stel mij voor, dat eiken dag een of twee luitenants van het bataljon onder leiding van den pelotonscommandant met de mitrail leurs uitrukken, dat deze overigens evenals thans de tactische troepenoefeningen met de compagnieën en het bataljon medema ken en ik vlei mij daardoor te bereiken, dat binnen een paar jaren tijd de Infanterist zal spreken van „zijn" mitrailleur Zeker, de geoefendheid dier mitrailleur-pelotons zal op lager peil staan dan die der tegenwoordige mitrailleur-compagnieën, 'doch met deze laatste foppen wij onszelf, want over die mitrailleur-compagnieën beschikken wij in oorlogstijd niet! In werkelijkheid hebben wij slechts de beschikking over mitrailleurs met 2/3 militie-bediening, hoogstens met beroeps schutters, doch nagenoeg geen beroepsreserve voor deze belangrijke functie, althans voor zoover mij bekend. Hierin komt door mijn voorstel slechts in zooverre verandering, dat er meer reserve-mitraillisten zullen zijn, zij het dan niet volledig geoefenden. In hoeverre het bataljon evenals in het buitenland zal moeten bestaan uit 3 compagnieën Infanterie- en een mitrailleur-compagnie öf wel uit 4 compagnieën Infanterie, waaraan een mitrailleur-eenheid wordt toegevoegd, kan hier buiten beschouwing blijven dit vraag stuk staat los van mijn voorstel. De indeeling in vredestijd zou kunnen plaats vinden bij den kleinen staf van het bataljonde commandant der mitrailleur-com pagnie bij den regiments-staf, waar zijn werk evenals thans zou bestaan uit het geven van technische leiding aan de mitrailleur oefeningen hij zou b. v. als technisch adviseur, zoowel van batal jons- als regimentscommandanten, door veel nauwer contact, meer tot zijn recht komen, en rukt dagelijks uit met één der pelotons. 1046

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 54