Het is thans mogelijk eenige mededeelingen te doen omtrent de uitwerking van het reorganisatieplan. Afgezien van de versoberingen bij de diensten, en de uitvoering van de voorstellen der leger- politie-commissie, voor zoover die door de Regeering zijn of zullen worden goedgekeurd, kan van het plan tot reorganisatie der troepen op Java het volgende beeld gegeven worden Infanterie. De bestaande 6 regimenten a 3 bataljons en 1 mitrailleurcom pagnie om te vormen tot 4 regimenten a 3 tot 4 bataljons en I afdeeling mitrailleurs en infanteriegeschut, en bovendien 1 bataljon buiten regimentsverband. In totaal zouden blijven 16 bataljons van 3 of 4 compagnieën. De gewenschte bezuiniging moet hier bereikt worden door de 54 beroepscompagnieën veldinfanterie onder te brengen in een kleiner aantal grootere onderdeelen, waar door 2 regimentsstaven en 2 bataljonsstaven worden uitgespaard; verder zal het mogelijk zijn, als gevolg van het kleiner aantal „reizenden" nu de systematische aflossing van de troepen in de buitengewesten doorwerkt, de formatie van de veldcompagnie iets te verminderenvoor de oorlogsorganisatie van de afdeelingen mitrailleurs en infanteriegeschut zal op een ruimer indeeling van militie worden gerekend dan bij de huidige mitrailleurcompagnieën. Het plan is voorts de compagnie stellingmitrailleurs op te heffen het personeel zal dan worden betrokken in de reorgani satie van de veldmitrailleurcompagnieën het zal gedeeltelijk een taak kunnen vinden bij de infanteriebezetting van Soerabaja. Door de verminderde sterkte van de infanterie en het in de laatste jaren sterk verminderde verloop welke vermindering ten deele als een crisisverschijnsel dient te worden aangemerkt zal voorshands volstaan kunnen worden met 2 depotbataljons. Bij ruimer indeeling van militie bij de hulpwapens komt een kleiner contingent aan de infanterie, zoodat bij uitvoering dezer plannen een der beide militieopleidingscompagnieën kan worden opgehevende overblijvende wordt dan onder dak gebracht bij een der depotbataljons. De compagnie wielrijders zal v. w. b, het vaste personeel wor den ingekrompen tot een opleidingsafdeeling, welke dan echter door de omvangrijke opleidingen van beroepspersoneel en militie een zeer belangrijk onderdeel blijft vormen. Het beroepspersoneel in opleiding zal na deze voorgenomen inkrimping uit de forma tie van de veldbataljons worden getrokken. Cavalerie. Het voornemen is dit wapen een vermindering met 2 eskadrons te doen ondergaan. De overblijvende eskadrons zullen dan een half-regiment a 3 eskadrons en een zelfstandig eskadron vormen. Met het oog op opleiding en oefening behoeft de legering dier ■eskadrons eenige wijziging. 997

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 5