Voor het verrichten van diensten van ceremonieelen aard in de residentiën der Zelfbestuurders in de Vorstenlanden moet het peloton ordonnansen omgevormd worden tot twee pelotons te Soerakarta en Djokjakarta ter vervanging van het thans daar ge plaatste eskadron, dat zal worden opgeheven. De verminderde sterkte aan paarden en menschen zal inkrim ping van het depot der cavalerie mogelijk maken. Het zal wellicht mogelijk blijken op weinig kostbare wijze een compensatie te vinden voor de verminderde sterkte der cavalerie. Artillerie. Het reorganisatieplan voor de artillerietroepen, bestaande uit 1 afdeeling veldartillerie, 3 afdeelingen bergartillerie van 3 batterijen a 3 stukken, 1 afdeeling houwitsers van 2 batterijen a 3 stukken,, en de compagnie stellingartillerie, omvat de omvorming tot 1 afdeeling gemotoriseerde veldartillerie, 2 afdeelingen bergartillerie, elk van, J battenlen' 1 afdeeling houwitsers, a 4 stukken, en een korps kust- en luchtdoelartillerie. Ook hierbij is gerekend op een veel ruimere indeeling van militie dan thans. De afdeelingen mobiele artillerie zullen in hoofdzaak opleidingseenheden wordenvoor groote oefeningen moet dan gerekend worden op militie in eerste opleiding en op. herhalingslichtingen. Een verdere belangrijke besparing op personeel en paarden in dit plan is gelegen in de motoriseering van de afdeeling veld artillerie. Het ligt dan ook in de bedoeling deze motoriseering door te voeren, zoodra de fondsen daartoe beschikbaar komen. Het depot der mobiele artillerie kan als gevolg van de sterke vermindering van personeel en paarden bij de artillerietroepen een inkrimping ondergaan. Genie. De beroepskern van de genietroepen ondergaat een verminde ring, doordat ook daarbij meer militie wordt ingedeeld. In overweging is de reeds geruimen tijd noodig geoordeelde grootere differentiatie der genietroepen bij reorganisatie door te voeren de huidige technische afdeeling zou hiertoe gelicht moeten, worden uit het verband van het bataljon genietroepen en omge vormd tot een technisch bataljon bestaande uit een radiocom pagnie, een telefooncompagnie en een zoeklichtcompagnie. De overblijvende twee pioniercompagnieën en de depotcompagnie- zouden tezamen het bataljon pioniers vormen. De nieuwe dislocatie is als volgt ontworpen 998

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 6