a. De dienst der autotreinen (divisie- en detachementsautocolon- nes, vleeschauto's, broodauto's, nieuw opgestelde autoformaties). b. De aanwijzing van circuits voor de verschillende autoforma ties, c. Verkeersvoorschriften (bepalingen betreffende het verkeer,. bewaakte weggedeelten, aanwijzing verkeerspolitie). Deze regelingen worden bij het Veldleger opgemaakt door het 4e kantoor van den Generalen Staf. De lagere staven maken op grond van deze regelingen de voor hun onderdeelen noodige detailregelingen, welke dan passen in het groote raam, waardoor wrijvingen zooveel mogelijk worden voorkomen. Als de tactische toestand dit wenschelijk maakt, bepaalt de algemeene bevelhebber (Cdt. Veldleger. Div. Cdt.. Det. Cdt) de plaats(en) der aanvullingsplaats(en). alsmede de uren van open stelling en de aldaar af te laden hoeveelheden munitie. Bij de munitieaanvulling zijn dan de volgende phasen te onder scheiden 1. de aanvoer uit het achterland naar het aanvoerstation (eind station, regelingsstation) 2. het vervoer van genoemd station naar de aanvullingsplaats(en) munitie (Av. pl(n). mun.), 3. het vervoer van de Av. pl(n). naar de batterijen. ad 1. Deze aanvoer geschiedt door de zorg van den Dienst van A. en A. in munitiespoortreinen, welke art. en (of) inf. mun. bevatten. Ons beperkende tot het op de voorgaande blzn. behandelde regimentsrantsoen art. mun. blijkt, dat voor het transport daarvan noodig zijn 5 a 6 G-wagens van 10 ton 2). Omtrent de belading van deze treinen valt nog veel te zeggen, doch daar zij buiten het bestek van dit opstel valt, gaan wij over tot ad 2. Dit vervoer wordt geregeld door het Veldleger, dan wel in kleiner verband door de Divisie, en (of) het Detachement in het raam van de op vorige blz. genoemde regelingen. Bij de Divisie kan dit vervoer, indien het station niet te ver van het gebied van actie is verwijderd, geschieden door de artilleriesectie van de Div. A. C. Bij grooten afstand dienen afzonderlijke autoformaties ingeschakeld te worden. 1064 De juiste benaming laten wij in het midden. 2) Wordt hierbij gedifferentieerde verpakking toegepast, dan zijn 6 a 7 wa gons noodig.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 72