2. steeds 1 ledige munitieauto zoo dicht mogelijk bij de stelling houden, 3. verschoten hulzen met de kisten z. s. m. op deze auto laden en afvoeren, 4. alle overige munitieauto's opstellen bij de 1. mun. col. (dit laatste punt dient een uitvloeisel te zijn van de door den Afd. Cdt. ter zake gegeven bevelen). Als gevolg van deze bevelen worden in den aanvang bij de opstellingsplaats van de 1. mun. col. verzameld 9 ledige 12 beladen munitieauto's van de gevechtsbatterijen, tezamen met de 10 auto's van de 1. mun. col. een totaal van 31 auto's vormende, waarvan een deel is beladen met tot de batterijen behoorende munitie en een deel met tot de afdeeling be- hoorende munitie. Na verloop van tijd komen ook de auto's ad 2 hier aan en worden vervangen door ledige auto's, zoodat tusschen genoemde opstellingsplaats en de batterijen voorloopig slechts verkeer plaats heeft van enkele auto's. Hebben de batterijen meer munitie noodig, dan behoeven zij den Cdt. der 1. mun. col. slechts op te dragen de 2e munitieauto's van de stukken naar voren te zenden, aan welke opdracht zonder meer wordt voldaan. De tot de afdeeling behoorende munitie wordt door dien Cdt. slechts op last van den Afd. Cdt. aan de batterijen verstrekt. Zoodra de Av. pl. open is gesteld en machtiging tot af name is verleend, zendt de Cdt. der 1. mun. col., rekening houdende met de zooeven genoemde verkeersregeling, de intusschen van de batterijen teruggekeerde auto's (welke heiaden zijn met kisten met verschoten hulzen), liefst groeps gewijze, naar de Av. pl. om, tegen afgifte van genoem de kisten, nieuwe munitie op te halen. 2) Daarna keeren zij terug naar de opstellingsplaats der 1. mun. col. en worden van daar wederom naar behoefte naar de batterijen gedirigeerd. In dit systeem is genoemde opstellingsplaats dus als het ware een distributieplaats voor de munitie aan de batterijen waarbij de „afdeelingsmunitie" in beginsel zoo lang mogelijk opgespaard blijft voor dringende gevallen, waarbij afwijking van het systeem noodzakelijk is. Bovendien heeft men hierbij een centrale regeling binnen de afdeeling verkregen, welke van zeer veel belang is, indien slechts één aanvoerweg voor de afdeeling beschikbaar is (hetgeen bij ons wegennet wel regel zal zijn). 1067 Deze auto's kunnen vermoedelijk 65 kisten met verschoten hulzen vervoeren. 2) In beginsel dient op de Av. pl. alleen munitie verstrekt te worden tegen afgifte van „ledige" pakmiddelen. Als men zich hierop instelt, behoeft dit geen vertraging in de munitieaanvulling te geven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 75