uit a. wegparcours 5 KM, b. cross-country 6700 M, c. weg- parcours 25 KM, d cross-country 4000 M. Op dezen wedstrijd teekenden zich al verschillende combinaties, die in aanmerking kwamen voor een eventueele plaatsing in een equipe. In het najaar van 1931 werd te den Haag een najaarsmilitary gehouden, die de omstandigheden van het „concours complet" nabij kwamen. Deze military bestond uit I. dressuurproef, II. uithoudingsproef, III. springconcours, De uithoudingsproef bestond uit a. wegparcours 5 KM. b. steeple op de renbaan te Duindigt 3200 M. c. wegparcours 15 KM. d. cross-country 6'/2 KM. Na dezen wedstrijd lag het in de bedoeling om in het voorjaar nog een proef te houden, maar door de omstandigheid, dat de equipe tijdig tevoren moest vertrekken en het niet gewenscht was om kort voor de bootreis nog een zware proef te doen werd hiervan afgezien en werd besloten dat de volgende equipe zou deelnemen aan het „Concours Complet d'equitation" Luitenant Pahud de Mortanges met Marcroix, Jhr. van Lennep met Luftikus, de Bruine met Lola, terwijl als reserve-combinatie was aangewezen: Luitenant Schummelketel met Duiveltje, en tevens besloten was om met de equipe een reservepaard mede te geven. De reserve-combinatie zou de reis niet meemaken, maar alleen invallen als vóór het vertrek een paard of ruiter uitviel. Dit nu is gebeurd. Kort voor het vertrek 10 dagen) werd Lola zoo danig kreupel, dat besloten werd af te zien van haar uitzending, zoodat ik het groote voorrecht had om deel uit te maken van de equipe. Voorbereiding voor de reis. Een belangrijk vraagstuk dat bij de voorbereiding moest worden opgelost was de wijze waarop de reis zou worden gemaakt en het tijdstip van aankomst te Los-Angeles. Men kan de reis maken per boot tot New-York en van daar per trein of wel de geheele reis per boot door het Panamakanaal. De eerste wijze heeft het voordeel van een korteren duur 18 dagen), maar het groote nadeel, dat de paarden gedurende 5 a 6 dagen in een wagon staan bij temperaturen van meer dan 100°. Bovendien is deze wijze veel kostbaarder. 1086

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 94