Oorspronkelijk zouden 2 ruiters en 2 paarden gaan via New- York. Aangezien men indien eenigszins mogelijk een volledige equipe wilde zenden, werd naar een anderen en goedkooperen weg gezocht. Toen is het oog gevallen op het Panamakanaal,, waardoor het, mede dank zij een zeer sportief contract van de Hapag, mogelijk was om voor bijna hetzelfde geld 3 ruiters, 4 paarden en 1 jurylid te zenden, terwijl door het plaatsen aan boord van zeer ruime boxen de reis voor de paarden veel aan genamer was. Een tweede moeilijk punt dat moest worden opgelost was de tijd van aankomst te Los Angeles. Van verschillende zijden wa ren reeds een jaar tevoren door den volijverigen secretaris der Ned. Hippische Sportbond, Overste Couvée, inlichtingen inge wonnen en aan de hand hiervan werd vastgesteld, dat het gewenscht was, dat de equipe ongeveer 6 weken vóór den wedstrijd te Los Angeles zou zijn. De moeilijkheid was nu een bootgelegenheid te vinden die op het goede tijdstip aankwam, waarbij in de eerste plaats overleg werd gepleegd met de Holland- Amerikalijn. Door het uitvallen van een der booten kon geen goede ver binding worden verkregen, terwijl de booten van de H. A. L. 34 dagen over de reis deden. Een goede boot werd toen gevonden door het aanbod van de Hamburg-Amerika Linie, wier M. S. Seattle op 7 Juni van Antwerpen zou vertrekken en op 4 Juli in Los Angeles zou aankomen, terwijl de Portland een zusterschip op 19 Augustus uit Los Angeles zou vertrekken om op 13 Sep tember te Antwerpen aan te komen. De Reis. Zoo vertrok dan op 7 Juni de equipe uit Antwerpen, uitgeleide gedaan door verschillende autoriteiten en familieleden. Door den Luitenant Pahud waren in Hamburg verschillende besprekingen gevoerd, die ertoe hadden geleid, dat op de Seattle 2 pracht-stallen elk bevattende 2 boxen aanwezig waren. Deze boxen hadden een binnenafmeting van ruim 3 bij 3 M, hadden verder een halve deur en afneembare voerbakken. Luite nant Pahud had voor zijn eigen paarden medegenomen 2 voe- dernetten, zijnde van touw geknoopte netten met groote mazen die door ringen werden gesloten en waarin het hooi werd opge hangen in de boxen. Deze hebben uitstekend voldaan. De boxen waren aan alle zijden voorzien van waterdicht zeildoek, dat in de koudere streken kon worden neergelaten en in de warmte op het dak werd samengevouwen. De paarden stonden los in de boxen, hetgeen in de practijk het groote voordeel heeft gehad, dat de paarden zich steeds zoo plaatsen konden, dat zij van de slingeringen van het schip den minsten last hadden, terwijl zij zich wat konden vertreden in de 1087

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 95