niet oprichten, zoodat hij met het ijzer van den eenen voet den anderen verwondde. Gelukkig trapte hij snel het ijzer af, zoodat de wond, die zich eerst zeer ernstig liet aanzien, later bleek te bestaan uit een flinke vleeschwond op de koot en kroonrand en een ontvelling en lichte kneuzing op de rechterheup. Door het inbrengen van zand op den bodem gelukte het na eenige minuten (die ondertusschen uren schenen) Marcroix op de been te krijgen. Intusschen had ik Luitenant Pahud een boodschap per auto laten zenden, opdat hij aanwezig zou zijn als bijzondere maatregelen genomen zouden moeten worden. Een ieder kan zich de angst en schrik van Luitenant Pahud voorstellen, toen hem het bericht bereikte. Jaren van harden arbeid schenen in één enkel oogen- blik voor niets te zijn geweest. In de stallen aankomende werden direct de wonden verzorgd, waarbij de zeer uitgebreide medicijnkist, die uit Holland was medegenomen, goede diensten bewees. De paarden waren gestald in de Riviera Country Club, waar ieder een ruime box met stroomend water ter beschikking had. Algemeen worden de paarden daar gestald op stroo, maar wij gaven de voorkeur aan turfstrooisel, met het oog op de controle op het voer en de voeten. Het stroo was een zeer smakelijk soort haverstroo, dat de paarden graag aten, zoodat wij daardoor niet wisten welke rations zij hadden. Na eenige dagen kregen we turfstrooisel, dat n. b. uit Duitschland komt. Den eersten dag hebben we besteed aan het in orde brengen van de stalling en van onze eigen woning. Door den consul was n. 1. een gemeubileerd villatje gehuurd, dat gelukkig dicht bij de Riviera Club, waar de paarden gestald waren, lag, zoodat gere gelde controle mogelijk was. Den tweeden dag werden de paarden reeds een weinig onder den man gereden na eerst te zijn afgestapt om de bootstijfheid wat weg te werken. Alleen Marcroix heeft nog ongeveer 8 dagen op stal gestaan, terwijl hij de laatste dagen wat werd afgestapt. De groote moeilijkheid die we in de eerste weken bij de trai ning ondervonden was dat we geen geschikte oefenterreinen kon den vinden. De Riviera Club is gelegen in een canyon, aan de eene zijde begrensd door woonwijken en aan de andere zijde door hoog gebergte met vele insnijdingen. De bodem was grootendeels zeer hard en vol rolsteenen. De Rivieraclub bestond voor wat betreft het Hippische gedeelte uit 2 polograsvelden. Deze velden worden met de grootste zorg onderhouden en dagelijks door vast ingebouwde sproeiers gedu rende eenige uren besproeid. Het was dan ook streng verboden op deze terreinen te komen. Langs de randen van het terrein was nog een smalle grasstrook, waarop we meestal reden. 1089

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 97