Verder was er een zandbaan waarop o. m. de polo pony's werden afgegaloppeerd deze was zeer zwaar en vol losse steenen zoodat verschillende paarden van de Zweden en de Japanners er kreupel op geworden zijnwij hebben ons er niet aan gewaagd. Ten laatste was er nog een zandpoloveld waarvan de bodem overeenkwam met een macadamweg. Hierop hebben we eenige malen gegaloppeerd, hoewel de paarden het zeer matig vonden. Om nu de paarden toch voldoende op adem te brengen zijn we gedurende langeren tijd gaan stappen in de bergen. De erva ring bij de Indische klimoefeningen opgedaan, kwam ons wel te pas, maar ondertusschen verstreken een tiental dagen zonder dat we nog een oplossing voor het galoppeeren hadden gevonden, toen plotseling redding kwam in den vorm van den Heer Will Rogers, een bekend filmartist, die ons aanbood op zijn terrein te rijden. De Heer Rogers beschikte over een particulier poloveld met een grasbodem zoo zacht en mooi, dat we ons althans daar niet iets idealers konden denken. We werden in het bezit gesteld van een sleutel van het toegangshek tot zijn bezittingen en kon den naar willekeur gebruik maken van alle terreinen. We waren nu geredmet behulp van de cyclometer werd een baan opge meten en met een chronometer controleerden we elke baan, die gereden werd om een goed beeld te krijgen van de snelheden der paarden en hen in het juiste tempo te trainen. De paarden kregen nu dagelijks in de morgenuren hun galoptraining en 's middags werd nu en dan van 4—6 dressuur gedaan. Deze wijze van werken had het groote voordeel, dat op het warmste van den dag de paarden rust hadden. Deze oefeningen werden afgewisseld met klimoefeningen in de bergen, springoefeningen, het afdalen van steile hellingen. Herhaalde malen ondernamen we verkenningstochten om op de hoogte te komen van alle bijzonderheden van het terrein, zoodat wij niet voor verrassingen zouden komen te staan. Een van de belangrijkste ontdekkingen die wij deden, was dat de cross-country vele ups en downs zou hebben, zoodat dus hindernissen aan den voet en op het einde van lange en steile hellingen zouden kunnen geplaatst zijn. We zochten dan ook in de buurt van de Riviera club naar een stukje grond, waar het mogelijk was hinder nissen aan den voet en op den top van hellingen te plaatsen, hetgeen ons gelukte. Het enorme voordeel dat we hiervan gehad hebben, blijkt wel daaruit, dat het verder geen der buitenlandsche equipes gelukt is om in hun geheel aan het eind te komen. De laatste weken vóór den wedstrijd werd door ons herhaal delijk het volledige dressuurprogramma gereden, waarbij Majoor Labouchère als jurylid fungeerde. De grootste zorg baarde ons het beslag der paarden. Uit Hol land hadden we lichte wedstrijdijzers medegenomen, maar deze lieten uit den aard der zaak een groot deel der zool vrij en aangezien de bodem vol was met keien en steenslag, waren wij 1090

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 98