Bovendien zijn in het gebied van de 2e Militaire Afdee- ling gelegerd V. INFANTERIE. a. 2 bataljon a 2 compagnieën te Djogjakarta, '/2 bataljon a 2 compagnieën te Soerakarta, c. het 2e marechausseebataljon a 3 compagnieën (ge legerd met staf te Soerabaja, 1 compagnie te Bondo- woso, 1 compagnie te Malang en 1 compagnie te Ngawi of Blitar), d. het legioen van Mangkoe Negoro, e. de korpsen Barisan van Madoera. VI. CAVALERIE. 1 peloton ordonnansen te Djogjakarta en 1 peloton ordonnansen te Soerakarta. VII. ARTILLERIE. De detachementen tot opleiding van treingeleiders te Soerabaja en Soerakarta. Het gebied der le Militaire Afdeeling op Java zal t. g. t de provinciën West- en Midden-Java omvatten, zoodat de staf van de 2e Militaire Afdeeling naar het Oosten verplaatst moet worden. Het ligt in de bedoeling de verplaatsingen verbonden aan het doorvoeren der nieuwe legering hand in hand te doen gaan met de afvloeiing, opdat de kosten dezer verplaatsingen binnen mini male proporties kunnen worden gehouden. Daartoe zal o. m. over leg moeten worden gepleegd met de territoriale commandanten betreffende de plaatselijk meest gewenschte legering. Met het tot stand komen der nieuwe dislocatie zal evenwel de reorganisatiearbeid allerminst zijn afgeloopen. Reeds is een omvangrijke voorbereidende arbeid verricht door het hoofdkantoor van den generalen staf in nauwe samenwerking en voortdurend overleg met de verschillende afdeelingen van het Departement van Oorlog, waarbij de financieele zijde van het vraagstuk voort durend in het oog moest worden gehouden, doch thans wacht nog het uitwerken der consequenties van de nieuwe formatie t. o. v. de oorlogsvoorbereiding, waartoe de grondslagen inmiddels bij het ontwerpen der nieuwe formatie al werden gelegd. De gevolgen eener reorganisatie van de weermacht zijn dan ook verstrekkender dan die eener reorganisatie van burgerlijke diensten, welke uiteraard practisch uitsluitend met een vredes- bedrijf behoeven rekening te houden. Het is te hopen, dat het Leger thans in de gelegenheid zal worden gesteld te bekomen van de krachtproef van drie reorganisatiën in den tijd van tien jaren 1001

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 9