180 10. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Algemeen. MU. Wochenblatt 25-10-'32 No. 16. Persönlichkeit und Masse im Zu- kunftskrieg. Gen. It. a. D. Muff kondigt de verschijning aan van een boek van Kurt Hesse: Persönlichkeit und masse im Zukunftskrieg, eine Diskussion jiingerer Offiziere iiber den Krieg und seine psychologischen Probleme (E. S. Mittler Zn.). De vraag „Für oder gegen das Massenheer" wordt in zoodanigen Zm beantwoord, dat de oorlogen voorloopig nog wel in het teeken van de massalegers zullen staan. Vervolgens worden „allgemeine psychologischen Bedingungen vor dem Eintritt in den Kampf' besproken, waarbij gedachten over het individu, het ras den tijdgeest, de militaire reglementen en de op voeding in vredestijd worden geuit. Vervolgens wordt de vraag besproken „Auswirking des Führers vor der Kampfhandlung", terwijl ten slotte onder het hoofd „Menschen gehen in die Schlacht" de volgende 4 vragen worden behandeld Welche psychologische Bedeutung kommt den Begriffen von Feuer und Deckung zu Wie verhalt sich die neue Kampfform des aufgelösten Gefechts zur Er- scheinung der militarischen Masse 1st noch von einem psychologischen Einflusz des Kompaniechefs als eines Führers in Kampf zu sprechen Hat das Bajonett noch eine Bedeutung, dieses als Symbol des Kampfes von Mann gegen Mann genommen Tactiek. Mil. Wochenblatt 18-10-'32 No. 15. Frontbreiten. Gen. d. Inf. a. D. v. Taysen. Schr. wijst op de bijzondere waarde van een studie van recenten datum van de hand van den bekenden Franschen Generaal Brossé, over dit onderwrep („Les fronts de combat", Paris 1932, Berger-Levrault). Door de invoering in Fr. van de nieuwe, ballistisch zeer verbeterde lichte mitr., welke tot 1200 m. gelijke uitwerking heeft als de zw. mitr., kunnen de tot dusverre geldende frontbreedten aanzienlijk worden vergroot. Zoo zien we bij de Fr. manoeuvres in 1930 de divisies soms optreden met frontbreedten van 25 km. Vechtwagens en pantserauto's. Mil. Wochenblatt 18-10-'32 No. 15. Technischer Rundblick. Vechtwagens. De Eng. gaan er toe over de tanks een anderen vorm te geven om hen beter aan het zicht en aan het vuur van de afweerwapens te onttrekken. Zij worden nu langer en lager gebouwd en hebben in plaats van twee nu vier rupsbanden, 2 voor en 2 achter. Kleinere hindernissen worden daardoor door elk paar rupsbanden afzonderlijk overwonnen, waardoor de wagen zich tijdens het nemen van die hindernissen minder steil opheft. Boven dien is hij gemakkelijker wendbaar geworden en rustiger tijdens het loopen, hetgeen uiteraard de uitwerking zijner wapens ten goede komt. Volgens berichten heeft een lichte vechtwagen type Martel, naar vorenstaande principes gebouwd, zeer goed voldaan. De aandrijfmachine van alle 4 rups banden ligt bij dit type tusschen de achterrupsbanden, de ruimte voor de bemanning vóór. De taak voor deze lichte vechtwagens bij den aanval is plotseling uit onverwachte richting op te treden en de vijandelijke afweerwapenen aanvallen en zóódanig binden, dat daardoor de middelbare vechtwagens zich van uit flank of rug tegen de vijandelijke batterijen kunnen keeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 72