293 „durchaus nichtgleichgiiltig, wem man eine so kostbare und wuchtige Waffe, „wie es die Art. ist, in die Hand driickt". Materieel. Het „Field Artillery Journal" van Nov./Dec. j.l. bevat het z.g. Annual Report of the Chief of Field Artillery 1932". De voornaamste wetenswaardigheden op materieel gebied zijn wel de volgende a. Small Arms for Anti-Aircraft Protection. Oorlogservaring en verdere ondervindingen hebben geleerd, dat de artillerie tot een zekere grens met aut. geweren moet worden uitgerust, naast de mitrailleurs, voor verdediging tegen luchtstrijdkrachten. In afwachting van de keuze voor de infanterie van een dergelijk wapen, wordt voorshands gebruik gemaakt van het type Browning. b. Infantery Accompanying Gun. De veelvuldige doelen voor een begelei denden vuurmond worden onderscheiden in „stilstaande" en „zich verplaatsende doelen" (mitr. nest en tank b.v.). Eerstgenoemde eischen in het algemeen voor bestrijding krombaanvuur, de tweede vlakbaanvuur. De techniek is nog niet zoover, dat zij een wapen heeft kunnen construeeren, dat voldoet aan de met elkander in strijd zijnde eischen voor de bestrijding van beide soorten van doelen. Het is daarom geboden, hoewel onderwerpelijke kwestie doorloopend in studie is, voorloopig te gaan in de richting van een organisatie, welke beschikt over twee soorten wapens, ieder bestemd voor de bestrijding van een dezer soort doelen. In dit opzicht zijn voor het krombaanvuur de proeven met den mortier St. Br. van 81 mm. gunstig verloopen. De proefnemingen met een kanon van 37 mm. voor het afgeven van vlakbaanvuur doen het beste hopen. Het doorboringsvermogen van pantserplaten maakt nog een punt van onder zoek uit. c. Divisie Artillerie. Het voornaamste is hier wel de moderniseering van de affuitage van de 75 mm. kanonnen van het Fransche type. Hierbij werden twee methoden gevolgd. De eene, welke zuiver een tijdelijk karakter draagt, bestaat in het vervangen van de houten raden door truckwielen, voorzien van luchtbanden. Verkregen wordt aldus een groote mate van verplaatsbaarheid. Het nadeel van het te kleine zijdelings schootsveld blijft echter bestaan. De tweede methode, welke veel kostbaarder is en bovendien veel meer tijd vraagt, bestaat in een algeheelen ombouw van de affuitage, welke wordt voorzien van een spreidaffuit. Bovendien worden de noodige voorzieningen getroffen, om de snelheid voor het vervoer te vergrooten, terwijl een zijdelings schootsveld wordt bereikt van 75 gr. d. Verbindingsmiddelen. Nieuwe radio-toestellen werden verstrekt aan alle eenheden. Verwacht wordt, dat met de nieuwe toestellen een grootere toepassing van de radio-verbindingen zal kunnen worden gemaakt, dan tot heden toe het geval was. Twee typen voor „radio-pack" werden uitgevoerd. De ontwikkeling van een nieuw samenstel voor de verbinding grond-vliegtuig is zoover gevor derd, dat in den loop van 1933 een en ander gereed zal komen. Ten slotte is een zeer licht radio-telefoon toestel van „ultra-high frequency" voor „liaison and intra-battery communication" in beproeving. De voorloopige proeven stemmen zeer hoopvol. H. Geneeskundige Dienst, enz. Journal of the royal army medical corps., Juli 1932 No. 1. Experi mental work on three types of stretcher slingscarried out by major A. E. Richmond. Door bovengenoemden officier van gezondheid werd een vergelijkend on derzoek verricht naar de bruikbaarheid van drie verschillende soorten helpzeelen, ten gebruike bij het gewondenvervoer per brancard.

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 101