2. dat de met een mitrailleur bewapende tank de vijandelijke mitrs. kan vernietigendeze tank is het essentieele wapen. 3. dat de artillerie de paardentractie moet verlaten voor mecha nische tractie dwars door het terrein en dat het kanon zoodoende zal worden een krachtig bewapende tank. 4. dat snelle tanks op vooideelige wijze de cavalerie kunnen vervangen. 5. dat het vliegtuig niet meer gescheiden mag worden van de andere wapens, welke het beschermt, inlicht en waarvoor het opheldert. 6. dat de tank het beste gasmasker is en tevens het beste mid del tot verspreiding van gas. 7. dat de tank bij aan- en afvoer het bewegelijker maakt, want los van de wegen. Derhalve: de tank kan de infanterie en cavalerie vervangen, de artillerie als het ware vermenigvuldigen, de waarde van de mitrailleurs opvoeren en het paard vervangen. Een dergelijke omvorming kan niet ineens tot stand worden gebracht. Fuller acht het noodig om telkens met tusschenpoozen van vijf jaar naar de totale omvorming te streven. Eerste stadium: de na-oorlogsche formaties blijven; het aantal nieuwe tanks, mitrs. enz. wordt opgevoerdde technicus en de mecanicien vervangen z.v.m. de gewone manschappen; model- afdeelingen worden opgericht voor proefnemingen. Tweede stadium de strijdende elementen worden op uitge breide schaal gemotoriseerd. Derde stadiumop het gevechtsveld verschijnen a. de snelle „destroyers" de machines der nieuwe infanterie; b. de snelle slagkruisers de machines der nieuwe cavalerie c. de krachtige slagschepen de machines der nieuwe artillerie. Hier wordt dus bedoeld, instede van een intensieve motorisee ring, een volkomen mechanisatie: de zeetactiek moet de land- tactiek vervangen Tenslotte de vraag: wat heeft Engeland nu in dezen bereikt? 1. In 1925 waren de divisietreinen vrijwel geheel gemotoriseerd. 2. De motorisatie van de G. Tn. was in studie. Ten aanzien van de artillerie: 1. een groot deel van de middensoort- en zware kalibers was van tractors voorzien 2. de motorisatie van de veldartillerie was in studie 3. bij de herfstmanoeuvres werden nieuwe tractors met rups banden beproefd. Ten aanzien van de infanterie: I. de zwaarte der bepakking was teruggebracht tot negen Kilogram mantels en pioniergereedschap werden op vrachtauto's vervoerd. 209

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 17