G. V. I. een afzonderlijk hoofdstuk op te nemen dat aan deze materie is gewijd. Teneinde een bespreking hiervan te vergemakkelijken, hebben wij hierna de voornaamste bepalingen uit genoemde hoofdstukjes verzameld A. Algemeen. 53 (1) Gebrek aan munitie in de vuurlinie is, vooral uit een moreel oogpunt, een groot gevaar. 53 (2) Alle aanvoerders en onderaanvoerders zullen daarom steeds hun aandacht wijden aan de aanvulling van mu nitie, in het bijzonder in de oogenblikken volgende op den stormaanval. 54 (3) Bij de behandeling en het vervoer van munitie zullen steeds maatregelen moeten worden genomen tegen ver ontreiniging der munitie door zand of modder, aangezien dit tot ernstige vuurstoringen aanleiding kan geven. 81 (1) De munitie van gesneuvelden en gewonden dient ver- 131 (6) zameld en onder de overige manschappen verdeeld, dan wel bij een munitiepost of -depot afgegeven te worden. 81 (2) Alle gegradueerden zullen er bij het voorwaarts gaan op letten, dat geen munitie wordt achtergelaten. 110 (3) Plaatsen bestemd voor uitgifte van munitie moeten tegen zicht en zoo mogelijk tegen vuur gedekt zijn. 125 (2) Zeer licht gewonden worden, na verbonden te zijn, werkzaam gesteld bij het munitiedepot van het bataljon of bij den gevechtstrein. B. Regiment. 166 De r. ct. zal voortdurend zijn aandacht wijden aan de geregelde aanvulling van munitie. 167 (1) Is geen tijdige aanvulling van de munitie-depots der bataljons door of uit de gevechtstreinen mogelijk, dan kan de r. ct. gelasten, dat de reserve-bataljons een deel hunner munitie aan de bataljons in eerste en tweede linie afgeven. 167 (2) De munitie der reserve-bataljons wordt zoo spoedig mogelijk weer aangevuld. C. Bataljon. 131 (1) Zoodra het bataljon bij de ontwikkeling den marschweg 54 (1) verlaat en daarbij den gevechtstrein moet achterlaten, 110 (1) zal de b. ct. gelasten een deel van de gevechtstreinmunitie uit te reiken. 235 Wij cursiveeren hierbij de gedeelten welke straks bij de bespreking dezer voorschriften speciaal naar voren zullen worden gebracht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 43