A. De bataljonscommandant beveelt 1. cieën, geven uit: alle munitieransels, alle k. munitie, alle handgranaten, rest km. munitie volgt op draagpaarden bij de cieën, 2. van den G. T. volgen 6 draagpaarden met munitie bij den bat. staf onder Co. van res. Cdt.-G. T. 3. alle karren verplaatsbaar houdendaartoe 1 res. paard naar elke cie. 4. alle karren van de cieën. komen onder bevel van Cdt.- G. T., die de karren van het bataljon doet verzamelen en daarmede afmarcheert naar (opstelt te alwaar nadere bevelen voor de munitieaanvulling zullen volgen. ad 1. Bij de cieën. bevinden zich de 4 karren onder Co, van den fourier 2) aan den staart van de cie. Zoodra de compagnies-commandant bovenstaand bevel ontvangt, verzamelt hij de sie Cdtn. en den fourier en geeft de volgende bevelen a. 1 kar naar elke sie., b. sie. Cdtn. doen hiervan uitgeven alle munitieransels, alle k. munitie, c. fourier geeft alle handgranaten en de k. munitie van de 4e kar uit; krijgt hiervoor 1 k. groep van 3e sectie, d. niet uitgegeven km. munitie verzamelen aan den staart van de cie.volgt op 5 draagpaarden onder Co. van den fourier achter 3e sectie, e. lamoenpaarden aangespannen laten, van bat.-G. T. komt nog 1 draagpaard ter beschikking, veldzakken op de karren laden karren-Cdt.3) zorgt voor goede oplading, verzamelt de karren aan den staart van de cie. en wacht aldaar nadere bevelen af van Cdt.-G. T., die het Co. over alle karren op zich neemt (brengt de karren naaralwaar hij zich onder de bevelen stelt van Cdt.-G. T.). Naar aanleiding van deze bevelen geschiedt het volgende De fourier zendt naar elke sie. 1 kar. De sie. Cdtn. hebben intusschen hun brigade-Cdtn. verzameld en geven de volgende bevelen 238 Punt 2 wordt alleen bevolen, indien de karren van den O. T. niet meer kunnen volgen. Alsdan is behalve den Cdt.-G. T. nog een gegradueerde noodig, die het commando over de paardencolonne op zich neemt Zoolang de fourier nog Cdt. van den munitiepost is (zie later), dient hij zich bij de munitiekarren van de cie. op te houden. 3) Evenals bij den bataljons-G. T. dienen ook bij de cie. 2 gegradueerden bij de munitie te zijn, nl. 1 voorde paardencolonne (kan de fourier zijn) en 1 voor de karren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 46