De draagpaardencolonne (waarbij zich de draagpaarden van de hulpverbandplaatsafdeeling kunnen bevinden) van 6 munitiepaarden 4- het overgebleven reservepaard kan nu onder Co. van den res. Cdt.-G. T. den bataljonsstaf in het terrein volgen. ad 3 en 4. Is reeds in het voorgaande verwerkt en behoeft dus geen nadere toelichting. Het bataljon heeft nu ingevolge de gegeven bevelen in het ter rein direct beschikbaar bij de cieën.l'/2 dagvoorraad per k. dragende, alle handgranaten, 2200 patrn. per km. (waarvan 1200 in houders), bij den bat. staf: 12.000 patrn., d.i. gemiddeld 333 per km., om in de eerste behoeften van de cieën. te voorzien. Deze voorraad is niet groot en zal dus zoodra het munitiedepot wordt opgericht aangevuld moeten worden uit den G. T., waartoe alle of een deel der draagpaarden moeten terugkeeren. B. De bataljonscommandant beveelt 1. cieën. geven uit: alle munitieransels, alle k. munitie, alle handgranaten, rest km. munitie in tasschen volgt op draagpaarden bij de cieën., rest km. munitie in trommels volgt op draagpaarden der cieën. en res. paarden van den bat. staf onder Co. van res. Cdt.-G. T. achter den bat. staf. 2. Geen G. T.-munitie uitgeven. 3. alle karren verplaatsbaar houden. 4. als onder A. 4. ad 1. De cies. Cdtn. bevelen nu a, b en c als zonder A. ad 1. a, b en c. d. Niet uitgegeven km. munitie en V. H. paarden ver zamelen aan den staart van de cie.de km. munitie in tasschen volgt op 1 draagpaard onder Co. van den fourier achter 3e sectie de km. munitie in trommels wordt door zorg van den karren-Cdt. met S. V. H. paarden gebracht naar (plaats bat. staf). 241 O. i. is deze gegradueerde de aangewezen man voor Cdt. van het muni tiedepot van het bataljon (zie later).

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 49