Verder zou ik zeer aanbevelen het draven over de cavaletti, waarbij gedurende het gaan over deze boomen de zit uit het zadel blijft teneinde het paard niet te hinderen bij het welven van den rug en het meer onderbrengen van de achterbeenen. Dit uit het zadel gelicht houden van het zitvlak is voor den ruiter tevens een goede oefening voor diens houding bij het ga- loppeeren in sneller tempo dan 350 M. Boven dit tempo is het voor het gros onzer cavaleristen niet goed mogelijk meer rustig in het zadel te blijven zitten. Door ze nu te oefenen de zit geheel uit het zadel te houden wordt het voor het paard zoo fnuikende z.g.n. „bonzen in het zadel" voorkomen. In galop zou ik ook geen voltes laten rijden. (Waarom volgens ons V. O. P. de volte een straal van 3 pas heeft terwijl de Hollandsche Ruiterschool, waarvan het V. O. P. een getrouwe copy is (en met recht), de straal van een volte op 3 M. heeft gesteld, begrijp ik niet.) Een zuivere volte van de voorgeschreven grootte in galop is voor ons troepenpaard en voor den doorsnee cavalerist te moei lijk, en wel om de volgende reden. Het V. O. P. geeft in art. 68 aan, dat voor het rijden van een volte telkens de hulpen voor de wending moeten worden herhaald. Deze hulpen zijn dan voor de wending naar rechtsrechterhand naar rechts, linker teugel tegen de hals. In de practijk zien we van de herhaling dezer hulpen echter niet veel gebeuren. Er zijn maar enkele cavaleristen en dan op rustige paarden die deze hulpen zoo afgepast kunnen geven. In de meeste gevallen wordt de binnenteugel te lang aangehou den, vooral als de paarden wat onrustig en haastig zijn, waardoor deze funest inwerkt op de buiging van het binnenspronggewricht. Het binnenbeen toch moet bij de volte meer ondergebracht worden en dit wordt belemmerd door de ellendige 2e teugel werking, d. i. in dit geval rechterhand naar rechts en naar achter. Wordt nu de volte toch geforceerd, dan gaat dit ten koste van de spronggewrichten. N.m.m. doen we ook maar beter deze oefening voor onze troepenpaarden achterwege te laten. Bovendien welk nut heeft de volte in galop verder in de practijk? Ja voor het gevechts- schermen te paard. Doch zal er ooit bij een mogelijk treffen van 2 afdeelingen cavalerie te paard geschermd worden? Immers neen. Waartoe dan deze oefeningen? Is het dan niet beter te volstaan met oefeningen in het houwen en steken naar doelen? Met deze enkele opmerkingen wil ik volstaan, aan jongere collega's afkomstig van de rijschool overlatende eens een artikel te schrijven over de tegenwoordig aan de rijschool gevolgde methode van springen en van het inspringen van paarden. 279

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 87