8. BERICHTEN BETREFFENDE HET JAPANSCHE LEGER. 280 1. Vechtwagens. Aanvulling tot 2 Regimenten, Waar in den modernen oorlog de technische afdeelingen van het leger een zoo belangrijke plaats innemen, is op de completeering in die richting ook de volle aandacht gevestigd. In de allereerste plaats is te dien einde bij den post gewone uitgaven van de begrooting een speciale post gevoegd van ongeveer 10.000.000 yen voor de uitgaven ten behoeve van de nieuwe formatie van de vechtwagen-afdeeling, die zoo spoedig mogelijk tot uitvoer moet worden ge bracht en nog dit jaar voor het grootste gedeelte tot stand zal komen. De huidige le vechtwagenafdeeling te Kurume wordt aangevuld tot onge veer de dubbele sterkte en wordt het le Regiment vechtwagens. Bovendten wordt er een materialenmagazijn gebouwd. De vechtwagen-afdeeling van de school voor de infanterie te Chiba wordt zelfstandig gemaakt als het 2e Re giment vechtwagens en geheel op gelijke sterkte gebracht als dat van Kurume. Aan het 2e Regiment van Chiba worden nog speciale machines toegevoegd ten dienste van het onderwijs en proefneming. De commandanten van deze regimenten zullen den rang krijgen van Kolonel. Het aantal speciaal voor vechtwagens op te leiden officieren en minderen zal natuurlijk vermeerderd worden. Eerst in de lente van het volgend jaar zullen de vechtwagen-afdeelingen die van de groote mogendheden kunnen overtreffen. 2. Honden en. Duiven voor oorlogsdoeleinden. De prestaties van honden en duiven in gebruik bij de troepen in Manschoerye, doen niet onder voor die van de officieren en minderen van het Keizerlijke leger. In legerkringen wordt de waarde erkent van het gebruik van dieren bij het leger voor verbindingen en het overbrengen van berichten, in een land waar het verkeer moelijkheden oplevert. Door de commissie belast met het onderzoek betreffende het gebruik van duiven voor oorlogsdoeleinden is het aantal duiven voor het leger in Canton vermeerderd en is er bovendien door een militair ambtenaar van het militaire bestuur in Manschoerye een duivenverbindingskantoor opgericht met 300 zeer goede dieren. Ook legt men zich van militaire zijde ten zeerste toe op het gebruik van honden voor oorlogsdoeleinden. Dit jaar is voor dat doel een bedrag van ongeveer 50.000 yen op de oorlogs- begrooting opgebracht, terwijl in 1937 het aantal honden voor het Canton-leger weer vermeerderd zal worden. Thans worden de honden afgericht op de school voor de Infanterie te Chiba. Die hondenafdeeling wordt uitgebreid en tegelijkertijd wordt er een nieuwe opgericht bij het garnizoen van Koshurei in Manschoerye, waarvoor dit jaar dadelijk 3000 honden worden aangekocht en afgericht. 3. Aanvulling van Officieren voor den actieven dienst. Bij het leger deed zich het gebrek aan actieve officieren ten zeerste gevoe len, waarop, reeds sedert het einde van het vorige jaar, de aanvulling in stu die is genomen. Als gevolg hiervan zullen in de lente van dit jaar 800 officieren uit de burgerij worden gerecruteerd om actieven dienst te verrichten. v. d. P.

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 88