tieaanvulling en het mag dan ook geen verwondering baren, dat de oorlogspraktijk heeft uitgewezen dat het aan genoemde com mandanten toevoegen van een officier, die speciaal zijn aandacht aan deze materie kan wijden, noodzakelijk is. Bij ons zou hierin voorzien kunnen worden door het indeelen van een officier van speciale diensten (reserve-officier) in de re giments- en bataljonsstaven. Wanneer wij er thans toe overgaan om de in het I.M.T. 1933, No. 3 op de blzn. 235, 236 en 237 vermelde munitiebepalingen van ons Q.V.l. aan een nader onderzoek te onderwerpen, willen wij er eerst op wijzen, dat genoemd voorschrift samengesteld werd in een tijd, waarin de organisatie en uitrusting der infanterie nog niet voldoende onder de oogen waren gezien. De onvolkomen heden waarop wij moeten wijzen, zijn grootendeels daarvan het gevolg. A. Algemeen. Hieronder dienen opgenomen te worden alle bepalingen welke voor den algemeenen gang van zaken bij alle onderdeelen van belang zijn, zoodat vermelding daarvan bij de onderdeelen afzon derlijk, overbodig is. De punten welke wij op blz. 235 onder het hoofd „algemeen" verzamelden, behooren dus hier thuis. Bovendien zijn o. i. enkele aanvullingen gewenscht a. een aanhaling van de waarheden der door ons op blz. 234 geplaatste motto's zal het wezen van de muni tieaanvulling duidelijk tot uiting iaten komen b. als beginsel ware te vermelden, dat de munitie aanvulling van achteren naar voren plaats vindt en dat slechts in uitzonderingsgevallen door een onderdeel personeel naar achteren wordt gezonden om munitie te halen c. de munitieaanvulling is 's nachts minder gevaarlijk dan bij dagmoet zij echter overdag plaatsvinden, dan dient zorgvuldig gebruik gemaakt te worden van gedekte na dering en van vuurpauzen tijdens het gevecht; d. de munitieaanvulling is bij den aanval veel moeilijker dan bij de verdediging; e. in den aanval dient het streven te bestaan om de mu nitievoertuigen, -paarden, -posten en -depots zoover mo gelijk als met de tactische en terreinsomstandigheden is overeen te brengen, naar voren te brengen bij ver plaatsingen dienen zoo mogelijk tevoren bepaalde „as sen van aanvulling" gevolgd te worden 328 Niet op te vatten als juiste redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 32