in de verdediging kan de aanvulling vergemakkelijkt worden door het opleggen van munitie in de nabijheid van de opstellingsplaatsen der automatische wapens; g. de op het gevechtsveld bestaande kameraadschap maakt het tot een plicht, dat de verschillende eenheden elkaar behulpzaam zijn bij de verdeeling van de munitie h. punt 81 (2) kan nog aangevuld worden met de bepaling, dat munitieposten en (of)-depots welker voorraad tijdens het voorwaarts gaan niet medegenomen kan worden, gemerkt worden met een zichtbaar teeken, opdat na volgende troepen daarvan zoo noodig gebruik kunnen maken i. bij een terugtocht dienen speciale manschappen (afdee- lingen) aangewezen te worden om de nog op het ge vechtsveld aanwezige voorraden af te voeren punt 53 (2) kan aangevuld worden met de bepaling dat genoemde commandanten tevens met kracht dienen te waken tegen munitieverspilling k. ten einde het munitietransport door menschen zooveel mogelijk te beperken, dient waar mogelijk getracht te worden zulks door draagpaarden te doen geschieden. B. De Munitieuitrusting van de infanterie. Hoewel hieromtrent in het G. V. I. niets wordt bepaald, ware o. i. daarin toch op te nemen De munitieuitrusting der infanterie is verdeeld over 3 echelons a. het eerste echelon, bestaande uit den voorraad bij den man (Bijlage en den voorraad op de munitiekar ren van de compagnieën (draagpaarden bij de mitr. cie.) (Bijlage b. het tweede echelon, bestaande uit den voorraad in den G. T. van het bataljon (mitr. cie.) (Bijlage c. het derde echelon, bestaande uit den voorraad in de „sectie infanterie-munite". (Bijlage Deze gegevens zouden achter in het voorschrift in een of meer Bijlagen kunnen worden opgenomen. C. Het uitgeven van de munitie. Deze belangrijke handeling dient o. i. apart vermeld te wor den, waarbij de volgende richtlijnen zouden kunnen worden aangegeven 329 Zie noot op blz. 328

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 33