Hierbij zijn per cie. 4 munitiekarren ingedeeld, bepakt als aan gegeven in I. M. T. 1933, No. 1, blz. 35; bij het bataljon bevinden zich 5 munitiekarren bepakt als aangegeven in I. M. T. 1933, No. 2, blz. 175; per peloton mitrs. zijn ingedeeld 4 munitiekarren, waar van 3 elk beladen met 18 kisten a 450 patrn. in banden, terwijl de 4e kar. 10.000 patrn. in trommels bevat (de 3500 dan nog aan den l'/2 dagvoorraad ontbrekende patrn. worden, als het peloton ingedeeld is bij een bataljon, vervoerd op de 5e kar van den bataljons-G. T.j. In de bij dit artikel behoorende bijlage hebben wij een phase uit een gevecht van 2 R. I. geschetst. Aangezien deze schets om der kosten wille in één kleur gehouden moest worden, is zij niet voldoende overzichtelijk. Teneinde hierin verbetering te brengen, verzoeken wij den lezers met gekleurde potlooden de volgende aanvullingen te willen aanbrengen: men kleure alle wegen, alsmede de lijn van 's vijands weerstand rood, de rivieren en de „eieren" blauw, de dubbele gekartelde lijn (aangevende tot waar de vijand inzicht in het terrein heeft) groen. Verder zij opgemerkt, dat alleen de troepen en de organen, welke met de munitieaanvulling te maken hebben, zijn ingeschetst. Verondersteld wordt, dat 2 R. I. in den vroegen morgen (nadat de munitie was uitgegeven) oprukte met 2 bataljons in voorste lijn en reeds spoedig het verwachte contact met den door ver kenningsorganen vastgestelden vijand verkreeg. Na een hevig ge vecht liepen de voorste bataljons omstreeks 12 middag tusschen het bergcomplex en de K. Kiri vast in de op de schets aange geven lijn. De regiments-commandant besloot om het 3e bataljon West van de K. Kiri in te zetten, welke actie vermoedelijk om streeks 3 n. m. haar invloed kan doen gelden en gaf Cdtn. Inf. IV en Inf. XV opdracht te 3 n. m. den aanval te hervatten en vóór genoemd tijdstip de munitie aan te vullen. V. w. b. de munitieaanvulling gaf de regimentscommandant de volgende bevelen a. Opstellingsplaats van het toegevoegde „peloton" van de „sectie inf. mun.": B; b. aldaar geen munitie afladen c. te 12.15 n. m. begeven zich munitieauto's naar C en mu nitieauto's naar E, alwaar de G. Tn. van Inf. XV en Inf. IV maximum 1 /2 dagvoorraad kunnen afnemen; d. circuit voor de munitieauto's B C D E F D B. e. zoodra bij B vier ledige munitieauto's verzameld zijn, deze aanvullen bij A route B A B (dit laatste op aan wijzingen van den Div. Cdt. 335

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 39