naar le cie.: door de mun. paarden der cie. naar 4e cie.: van mun. depot tot e door de mun. paarden der cie.; van e tot den munitiepost door de g.(k.) groep van de 3e cie. 4. Bij hervatting van de voorwaartsche beweging, is het voet pad over e loopende de „as van aanvulling" voor het ba taljon. Vorenstaande regelingen behoeven alleen toelichting v. w. b. het munitie-transport naar de cieën. De aanvragen der compagnieën dienen naar het munitiedepot overgebracht te worden door een man, die de ligging van den muni tiepost precies kent, anders loopen de munitiedragers op het gevechtsveld te dwalen. Deze man moet als gids dienen en daarvoor kan o. i. dus het beste aangewezen worden één der 2 bij den munitiepost ingedeelde miliciens. Als deze man op den weg naar het depot a passeert, kan de „paardencommandantinzage nemen van het briefje, waarop de aangevraagde munitie staat vermeld en kan hij zich direct met het aantal daarvoor benoodigde paarden naar het depot begeven om aldaar de munitie in ontvangst te nemen. Het is echter de vraag, of in den loop van een beweeglijk gevecht de man van den munitiepost, op zoek zijnde naar het munitiedepot, wel het punt a za! passeeren en dan staat de „munitie-officier" voor de moeilijkheid, dat hij eerst eenige paarden van a moet opcomman- deeren, hetgeen natuurlijk vertraging met zich brengt. Nu kan de man van den munitiepost wel de opdracht krijgen om zich steeds naar het punt a te begeven en van daar naar het munitiedepot, doch het wil ons voorkomen, dat een snellere oplossing mogelijk is. Zou het geen aanbeveling verdienen om in een dergelijk geval een schakel tusschen het munitiedepot en den munitiepost in te lasschen Dit zou bereikt kunnen worden, door, zoodra de munitiepaarden bij a hun voorraad aan den munitiepost hebben afgedragen, een gedeelte dier paarden opnieuw met munitie te beladen uit het mun. depot en bij a dus een soort mobiel muni- tiemagazijntje op te richten. Dit heeft de volgende voordeelen a. de overbrenger van de mun. aanvragen van de cie. krijgt nu slechts opdracht om zich naar a te begeven, welk punt voor hem gemakkelijker te vinden zal zijn dan het munitie depot (men bedenke wel dat op het gevechtsveld slechts een beperkt aantal kaarten aanwezig is en dat lang niet alle menschen kunnen kaartlezen) b. de munitieaanvulling kan sneller verloopen Aangenomen is, dat het terrein zulks toelaat. 338

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 42