performances, naar het gebied van dit nieuwe type wordt over gedragen, en zal de opvoering der kwaliteit daarbij even snel verloopen. De doeleinden waartoe men in het buitenland twee- of meer- motorige landvliegtuigen wenscht te bezigen zijn verscheiden. dag- en nachtbombardement en troepen vervoer. dag- en nachtbombardement en strategi sche verkenning. dag- en nachtbombardement en gevechts vliegtuig. gevechtsvliegtuig, nachtbombardement en de nachtelijke verkenning. Bij aanschaffing van een 2-motorig driepersoonsvliegtuig voor gebruik bij de indische L. A. zijn de doeleinden waartoe het bij zonder geschikt moet wezendagbombardement en tactische verkenning. Het buitenland ontwikkelde tot nu toe slechts 2-motorige vlieg tuigen met een vermogen van 1000 PK. en daarboven. Alleen Frankrijk, waar de laatste jaren ook veel aandacht werd besteed aan de nachtelijke verkenning, bracht een lichter type uit n.l. de Mureaux 120, R. N. 3, voorzien van 2 X 300 PK. Lorraine Algol. In de R. F. Aé. April '32 zegt de capt. Bailly over de nachtelijke verkenning: Un avion bimoteur de dimensions moyennes, équipé de moteurs d'une puissance de l'ordre de 300 C. V., semble pou- voir répondre aux conditions exigésil devra avoir un grand écart de vitesse pour lui permettre d'atterrir lentement, être ma- niable et avoir une vitesse horizontale suffisante pour échapper a la chasse de nuit et aux projecteurs de l'adversaire. Voor onze verhoudingen gelooven wij, dat wanneer een tegen stander eenmaal tot de landing is overgegaan, in dit stadium de nachtelijke luchtactie ook voor ons zeer gewichtig zal worden, vooral wanneer onze luchtstrijdkrachten reeds door verliezen zul len zijn verzwakt. Waar voor een nachtvliegtuig als eisch wordt gesteld het bieden van een volledig uitzicht in den halven bol- vormigen sector aan de voorzijde van het vliegtuig, (zie o.a. R. F. Aé. Jan. '33, L'aviation de nuit, parx lt. col. Hébrard), daar zou ons dus de aanschaffing van een 2-motorig vliegtuig ook in dit opzicht winst brengen. Om den vooruitgang in den bouw van 2-motorige vliegtuigen nog meer te illustreeren, vestigen we de aandacht op een twee tal nieuwe engelsche constructies. De eerste is de Stieger- monospar, een cabine-vliegtuig voor tourisme voor 2 a 4 per sonen, met 2 motoren van 75 PK., dat een maximum snelheid bezit van 175 K. M. De tweede is de De Havilland D. H. 84, een door deze fabriek op bestelling gebouwd kleinverkeersvliegtuig, 351 Zoo b. v. voor Groot-Brittannië Ver. Staten Italië Frankrijk

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 55