384 Gegevens s De sawahs zijn droog, de padi is gesneden. Groot pioniergereedschap (kap- en graafwerktuigen), ijzerdraad (gewapend en ongewapend) en kleine benoodigdheden zullen nog vóór het aanbreken van den dag (15/9) te PETJALOEKAN worden aangebracht, terwijl in den nacht van 15/16-9-1933 op den aanvoer van 200 djatihouten planken (480 X 30X3 cm.) mag worden gerekend. GEVRAAGD: 1Geef (op de foto) in de door Inf. XV te verdedigen terreinstrook de verdeeling der troepen tot in sectien nauwkeurig aan. Geef daarbij aan de gevechtsdekkingen der g. (k.)-groepen en km-groepen in de vuurlinie en de Co.-posten van den Bat. C. en de Cies. C.n. 2. Geef (op de foto) de opstelling aan van alle mitrailleurs, alsmede van de km's voor zoover zij tot de eerste linie behooren, met schootsvelden (hier bij kan worden aangenomen dat eventueel wederzijdsche ondersteuning met mitrailleurvuur tusschen Inf. XV en de N. W.-neveniroepen geregeld wordt overeenkomstig de inzichten van den examinandus). Mede de punten aan te duiden, waarop vóór het door Inf. XV te be zetten stellinggedeelte voorbereiding van artillerievuur noodig wordt geacht. 3. Geef de plaats der vóór de ter verdediging ingerichte terreinstrook noo dig geachte hindernissen aan. 4. Welke werkzaamheden acht gij met het oog op den beschikbaren tijd ge- wenscht en mogelijk? Hoe moet daarvan de volgorde van uitvoering zijn? 5. Geef aan welke maatregelen tegen gasgevaar door U worden genomen. 6. Maak een schets van den scherfvrijen commandopost van den Bataljons commandant met een berekening van de benoodigde materialen (hierbij voor zoover mogelijk de djatihouten planken te gebruiken). 7. Schets een flankeerende scherfvrije mitrailleur-opstelling. 2de vraagtijd 3/4 uur. Geef een korte beschouwing over: Scheepsgeschut contra kustgeschut. Welke zijn in het algemeen de moderne begrippen omtrent de opstelling van kustgeschut. NEDERLANDSCHE TAAL. Tijdl'/4 uur. Een opstel naar keuze uit één der volgende onderwerpen: 1. Militaire vereenigingen. Vergelijking met vakvereenigingen verhouding tot militaire chefs samengaan met burgervereenigingen richting, waarin de militaire ver eenigingen zich dienen te ontwikkelen. 2. De groote cultures in Nederlandsch-Indië. Belang van de groote cultures voor NED.-INDIË (gouvernement, exploi tant, inheemsche bevolking). redenen van den achteruitgang huidige stand van zaken maatregelen tot verbetering van den toestand voor uitzichten. 3. De techniek en het individu in den modernen oorlog. Heeft de toename van de technische hulpmiddelen de individueele eigen schappen op den achtergrond geschoven ?-karakter moed van com mandant en soldaat het handgemeen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 88