samenwerking met de divisie noodzakelijk maakt. Met het oog op oefening en opleiding in vredestijd is indeeling van het verken, detachement bij de divisie aangewezen. Conclusies. De verkenning is primair; goede verkenning is voor den bevel hebber van het grootste gewicht. Alleen het optreden van een modern verkenningsdetachement kan den bevelhebber de verlangde gegevens verschaffen. De vorming van een Indisch verken, detachement is noodzakelijk en mogelijksamenwerking van cavalerie, wielrijders en pantser auto's is daartoe een eerste vereischte. De grondslag daarvoor moet in vredestijd worden gelegd onderbrenging van de wielrijders en z. m. van de p.wagens bij het wapen der cavalerie is daartoe het middel. Het voorgestelde verkenningsorgaan, bestaande uit 2 eskadrons cav., 2 comp. wr. en 1 peloton p.auto's, kan zich meten met elk modern verken, detachement, mits de vuurkracht wordt opge voerd door toevoeging van 1 peloton mitr. op motoren en door vermeerdering van het aantal k. m. Voor dit laatste is reorgani satie van het eskadron cavalerie en indeeling van 1 k. m. groep per peloton gewenscht. Het verken, detachement zal ageeren op een afstand van 20 a 30 K. M. voor de infanterie in een strook, waarin ook de marschweg is opgenomennormaal zal deze samenvallen met de as van de verkenningsstrook. Bij stuiten op overmachtigen vijand wordt zijwaarts doorge- stooten met vasthouding van het contact in front. Het optreden van het verken, detachement geeft een groote mate van indirecte beveiligingvoor de directe beveiliging van de divisie is een eskadron cav. aangewezen. In bepaalde gevallen kan het verken, detachement ook een be veiligende taak hebben c. q. met een vertragende of vasthoudende opdracht. Toevoeging van infanterie op auto's zal veelal noodig zijnvoorbereiding daarvan in vredestijd is gewenscht. 522

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 20