Op de vraag hoe de lichte affuit in de organisatie ware op te nemen, willen wij geen categorisch antwoord trachten te ge ven het komt nuttiger voor hierover eerst in beschouwing te treden na practische beoefening van de verschillende mogelijk heden. We volstaan daarom met het vermelden van eenige op lossingen. Zonder uitbreiding van het aantal k. m.'s zou per compagnie infanterie één sectie van lichte affuiten kunnen worden voorzien, dan wel van het bataljon infanterie één compagnie, terwijl de (zware) mitrailleurs in beginsel toebedeeld blijven aan het bataljon. Mét uitbreiding van het aantal k. m.'s zouden het bataljon b. v. 6 k. m.'s op lichte affuit gegeven kunnen worden, terwijl de (zware) mitrailleurs (van vergroot kaliber) dan weder tot het regiment zouden komen te behooren. Deze oplossing geeft tevens belang rijke verhooging van de met buitenlandsche organisaties vergele ken geenszins weelderige totaal-vuurkracht van het regiment, doch vraagt meer personeel. Gedeeltelijk zou hieraan tegemoet gekomen kunnen worden door versobering op de mitrailleur organisatie. Gezien hetgeen van de (zware) mitrailleurs blijkens het voorgaande gevraagd zal worden, komt eenige mindere mo biliteit dan thans aanvaardbaar vooraan personeel en paarden zou dan kunnen worden bezuinigd door geheel of gedeeltelijk vervoer van die mitrailleurs en de munitie op lichte voertuigen. Voegen wij hier ten slotte nog aan toe, dat de lichte affuit zeer zeker ook in aanmerking komt voor indeeling bij de cavalerie en de wielrijders, dan is n.o.m. een technische en tactische be proeving hier te lande van deze affuit ernstige overweging stellig waard. 556 „On peut dire que Ia vie militaire n'est qu'une série d'ordres donnés ou re?us. De la manière dont un ordre est exécuté peut dépendre le succès d'une opération, Ie gain d'une batailie. Pour qu'un ordre soit bien exécuté, il faut qu'il soit bien compris, et pour être bien compris, il doit être exprimé d'une manière telle, que la pensée de celui qui le donne illumine l'esprit de celui qui le re?oit, sans y laisser la moindre place au doute. On peut conclure que, s'il est essentiel de savoir ce qu'on veut, il ne l'est pas moins, dans l'armée surtout, de savoir 1' exprimer. Obligé par mé tier de donner a sa pensée parfois la pensée des autres une forme lu- mineuse, l'officier doit posséder avant tout une solide formation littéraire." Roujou, Philosophie militaire-

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 54