680 Rekening houdend met den tijd welke benoodigd is om het verkenningsrap port den A. B. te doen bereiken en met den tijd, welke het opmaken van de bevelen eischt, zal in 1. g. geval de waarneming van den vijand op een afstand van 30 a 35 km. moeten plaats hebben. De beantwoording van de tweede vraag zal opgedragen worden aan den vliegdienst, aangevuld door de Div. Cav. Schr. berekent, dat de gegevens ver zameld moeten worden, wanneer de vijand zich op hoogstens 15 km. van de eigen troepen bevindt, een afstand die aanmerkelijk verschilt van die genoemd in de Instruction provisoire sur la service en campagne, welk voorschrift slechts een afstand van 8 a 10 km. noemt. De naderingsmarsch heeft sprongsgewijze plaats, d. w. z. op bepaalde af standen wordt het verband tusschen de onderdeelen opgenomen. De grootte van de sprongen is afhankelijk van het terrein, de afstand waarop men zich van den vijand bevindt, de opdracht welke aan de steunende artillerie is gegeven en de dracht van die artillerie. Om oponthoud, veroorzaakt door het na eiken sprong afwachten tot de onderdeelen op de verbindingslijn zijn aangekomen, te vermijden, kunnen „a proximité de l'ennemi" de commandanten der onder deelen reeds van te voren melden wanneer ongeveer de opgegeven lijn zal worden bereiktde A. B. kan dan uitmaken op welk tijdstip voorwaarts zal worden gegaan voor den volgenden sprong. Dit is echter niet mogelijk „a proximité immédiate de l'ennemi" waarbij het noodig is, dat vooral de voor hoeden in nauwer onderling verband voorwaarts gaan. Eerst zoodra volledige verbinding tusschen de onderdeelen is verkregen mag in dat geval tot een volgenden sprong worden voorwaarts gegaan. Wat betreft den artillerie-steun te geven aan de voorhoeden merkt Schr. op „Cette fois encore on se trouve en face d'une réalisation difficile, car l'artil- lerie qui se déplace est incapable d'agir. On est done amené a faire avancer cette arme par échelons se dépassant l'un l'autre, l'un étant en position pen dant l'autre fait un bond. II est tout indiqué d'ailleurs de faire coïncider ces bonds avec ceux dont la necessité a été reconnue pour la progression de la Division. Mais il ne suffit pas ici que l'artillerie soit en position pour qu'elle soit préte a agir. II faut encore qu'elle ait des observateurs en mesure de repérer les objectifs et d'ajuster les tirs, car, dans cette phase, oü tout est improvisé le tir sur la carte, qui exige une longue préparation topographique etl'emploi d'un plan directeur renseigné, n'est pas de mise". Vervolgens bespreekt Schr. de wijze waarop de artillerie, aangewezen tot steun van de voorhoede, zal optreden „a proximité" en „a proximité immé diate de l'ennemi", en het groote voordeel dat toevoeging van vechtwagens aan de voorhoede kan geven, omdat dan de eerste weerstanden onmiddellijk gebroken kunnen worden. Het artikel, dat in het volgend nummer zal worden vervolgd, wordt ter lezing aanbevolen; het onderwerp is op een duidelijke wijze behandeld, het „waarom" wordt logisch aangetoond. Allgemeine Schweizerische Militarzeitung, April 1933. Das Schiessen der Maschinengewehre aus offerten and verdeckten btellungen. De steeds meer toenemende vuurkracht van de vuurwapens leidt tot de leegte van het moderne slagveld. Het gaat erom zich ongezien, zonder den tegenstander een doel te bieden „an ihn heranzuarbeiten und ihn hernach zurückzuwerfen". Wil dit verhinderd worden dan dient de tegenstander daar vuur te leggen, waar hij de nadering van den vijand vermoedt. Het zijn de vragen welke hieruit voortkomen nl. „hoe onttrekt men zich aan de vijandelijke waarneming" en „hoe bereikt men met het vuur den onzichtbaar naderkomenden vijand", welke Lt. Franz Reichenbach aan een verdere bespre king onderwerpt. Bij het innemen van een open of ongedekte stelling moet in de eerste plaats worden zorggedragen voor een zoo volkomen mogelijke camouflage. Niet alleen het ongedekt in stelling komen doch ook de bewegingen in de stelling, de

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 84