871 Intendance enz. Infantry Journal, Maart/April 1933. Water Wagon by Captain R. K. Fisher. Bij eenige Amerikaansche infanterieregimenten werd een combinatie van water- en proviandwagen in gebruik genomen. Onmiddellijk achter de zitplaats van den koetsier is een tank aangebracht met een inhoud van 150 gallons (ruim 6001.). Ongeveer 2/3 van de laadruimte van den wagen blijft beschikbaar voor proviand. Een tweetal foto's verduidelijken den tekst. Revue de l'Intendance, Mei/Juni 1933. Un épisode de la campagne de Chine (I860) par l'Intendant Militaire de 2e classe, li. Rivière. Nadat gedurende de eerste dagen van den opmarsch van Tien-Tsin naar Peking de aanvoer van levensmiddelen enz. eenige reden tot ongerustheid had gegeven, gelukte het een geregelden aanvoer te organiseeren te water op de Peï-Ho. Be schreven wordt, hoe parlementairs en vooruitgezonden intendance-personeel, waaronder de intendant der colonne, in een hinderlaag vielen, waarbij laatst genoemden den dood vonden. Geconcludeerd wordt, dat het niet verantwoord is in een vijandelijk land personeel van de diensten vóór de troepen uit te zenden, ook al is er nog geen voeling met den vijand. Journal of the Royal United Service Institution, Mei 1933. Security of divisional supply units by Captain C./.H. Mead. De mechanisatie heeft de beweeglijkheid der legers vergroot en ze het ver mogen gegeven zich over een grooter oppervlak te verspreiden^ Een der gevolgen is een toename van den afstand tusschen den troep en de diensten. Daardoor zijn de laatste meer kwetsbaar geworden. Schrijver bepleit een bewapening van de verplegingstreinen enz. met zware mitrailleurs en bescherming door eenige pantserauto's. Het personeel der diensten zal in de behandeling van mitrailleurs geoefend moeten worden. Tegen een aanval uit de lucht is een trein-colonne moeilijk te beschermen. Het beste verdedigingsmiddel hiertegen is maicheeren in groepjes, dan wel uitsluitend bij duisternis. Wissen und Wehr, Mei 1933. Nachschub, von General-major a. D. Soldan Schrijver toont met een reeks voorbeelden aan, hoe afhankelijk vooral groote legers zijn van hun achterwaartsche verbindingen. Voor den aan- en afvoerdienst mogen geen te oude personen worden gebruikt. Ook in dit artikel wordt gewezen op het grootere gevaar, dat de achterwaartsche verbindingen loopen door het in gebruik komen van pantserauto s. "Per Nachschub musz daher zur Selbstverteidigung befahigt werden". Een be langrijke steun voor den aan- en afvoer is de spoorweg. Het is gewenscht de eindstations zoo ver mogelijk naar voren te brengen. Voertuigen met paardentractie worden bij voorkeur slechts in de voorste zóne gebruikt, waar kleinere afstanden moeten worden afgelegd en de slechtere wegen het gebruik van auto's belemmeren. Op het eindpunt moeten arbeiderstroepen gereed staan voor het ontladen of overladen. De verpleging moet zooveel mogelijk plaats hebben uit de plaatselijke hulp bronnen. De veldbakkerijen mogen niet te ver achterwaarts liggen, aangezien het brood dan dikwijls bedorven aankomt. Daarom krijgt iedere divisie haar eigen gemotoriseerde veldbakkerij. Gewezen wordt op de verliezen, geleden bij het transport van levend vee. Deze kunnen worden voorkomen door gebruik te maken van de koelwagens der spoorwegen en door invoering van automobielen met koelinrichting. Voorts wordt nog besproken de afvoer van gewonden en zieken en van niet-marschvaardige paarden. Mavors, Juni 1933. Cantines in oorlogstijd door P. Bloema, Rap. M. A. De verplegingsdienst verschaft den soldaat niet veel meer dan de noodzakelijkste levensbehoeften. Daarnaast bestaat echter behoefte aan vele kleinigheden, die

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 101