De niet-militaire vakken worden uitgebreid met rnohamme- daansch recht, koloniale politiek en staats- en administratief recht, terwijl staatswetenschappen en tropenhygiëne vervallen. Het 3e studiejaar is het belangrijkste. Een aanmerkelijk aantal schrif telijke studieopdrachten wordt ter uitwerking verstrekt. Na afloop van den theoretischen cursus volgen tactische kader oefeningen gedurende 2 a 3 weken, verschillende korte weten schappelijke excursies naar militaire en niet-militaire fabrieken, een detacheering bij de genietroepen en last not least de stafreis, waarbij de leerlingen tijdens een practische oefening in de ver schillende functiën, welke een stafofficier te vervullen kan krijgen, hun practische bruikbaarheid moeten bewijzen. Deze 3 jaren zijn, zooals uit het voorgaande blijkt, voor den krijgsscholier uiterst inspannend en leerzaam. Niet alleen wordt zijn gezichtskring en zijn kennis in de militaire aangelegenheden zeer aanzienlijk uitgebreid, ook daarbuiten beweegt zich zijn studie. Van de hoogleeraren, die aan die inrichting verbonden zijn of waren, noemen wij Prof. Mr. Dr. Eigeman, Prof. Mr. Methorst, Prof. Mr. Dr. Nederburgh, Prof. Mr. Dr. Snouck Hurgronje, Prof. Flu, Prof. Mr. Dr. de Louter, Prof. Spat, Prof. Mr. Dr. Moresco, Prof. Dr. Koolemans Beynen. Na beëindiging van de Hoogere Krijgsschool-studie, krijgt de ex-leerling even verpoozing, met dien verstande dat hij vóór 1 November van dat jaar in Nederlandsch-Indië moet zijn terug gekeerd. Daar wachten hem nog twee detacheeringen, n. 1. een van 6 a 9 maanden bij den generalen staf en een van 3 maanden bij een der wapens (voor de niet-infanteristen bij de infanterievoor de infanteristen bij de artillerie). Daarna volgt t. g. t. bij vacature, eventueel plaatsing bij den generalen staf. IV. Naamlijst van de opvolgende Chefs van den Generalen Staf bij het leger in Nederlandsch-Indië. 795 Namen Rang bij de benoeming Datum van benoeming tot Chef Oe neralen Staf Datum van ontheffing als Chef Oene ralen Staf Toelichtingen Whitton, N.H.W.S de Neve, O. P. Pfeiffer, K.L. Luit.-Oeneraal Legercomdt. Luit.-Oeneraal Legercomdt. Kolonel (Genie) bij oprichting 19-4-1875 24-6-1876 19-4-1875 24-6-1876 29-6-1878 21-1-74 als Souschef b/d Oen. Staf (als Luit.-Kolonel).

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 25