Onder dekking van dit vuur trachten de aanvalstroepen voor waarts te gaan, de barricaden te nemen en de aangrenzende hoek huizen binnen te dringen. Het doen ontruimen van pleinen (Schets No. 4). Het schoonvegen van pleinen geschiedt volgens dezelfde be ginselen als hiervoor reeds is uiteengezet voor straten. De actie moet dusdanig plaats hebben, dat de menigte gele genheid krijgt door de verschillende straten, die op het plein uitkomen, af te vloeien. Dus geen concentrische opmarsch. De opmarsch van de afdeelingen heeft plaats door de straten B. en C., welke grondig van verzetslieden moeten worden ge zuiverd. Voorts is het een vereischte, dat op het plein vuur kan worden uitgebracht, waartoe het gebouw A. wordt bezet, waar van hooggelegen punten met mitrailleurs worden bezet. Na de sommaties, al of niet gevolgd door vuuropening, gaat de tirailleurlinie, als op de schets is aangegeven, voorwaarts, gevolgd door enkele verspreide groepen, welke dienen voor: 1. Het versterken van de tirailleurlinie; 2. Het verrichten van aanhoudingen 3. Het optreden bij doorbreking van de tirailleurlinie. De zijstraten worden achtereenvolgens afgesloten door afdee lingen met mitrailleurs bewapend, terwijl zoo mogelijk en zoo noodig vluchtige barricaden worden opgeworpen. Na de ontruiming moet de verdediging van het plein en de onmiddellijke omgeving worden georganiseerd, hetgeen later uit voeriger wordt besproken. De aanval op gebouwen wordt voorafgegaan door de omgeving van het aan te vallen steunpunt af te sluiten voor alle verkeer. (Zie schets 5). Hierdoor bereikt men dat: 1. Vrijheid van beweging verkregen wordt. 2. De goedgezinde bevolking niet aan gevaren blootgesteld wordt. 3. De troepen beveiligd zijn tegen aanvallen in den rug. De naar het steunpunt voerende straten worden door versper ringen afgesloten, bewaakt door posten, welke deze versperringen onder vuur kunnen nemen. De troepen worden gesplitst in 1. Troepen bestemd voor insluiting. 2. Troepen bestemd voor vuurdekking. 3. Stoottroepen. 4. Algemeene Reserve. De troepen bestemd voor insluiting moeten het ontvluchten van verzetslieden uit het steunpunt beletten. Zij stellen zich daartoe zoodanig op, dat zij de zijden van het steunpunt, welke van den aanval zijn afgekeerd, onder vuur kunnen nemen. 829

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 59