De troepen bestemd voor vuurdekking hebben tot taak den aanval door vuur voor te bereiden en te ondersteunen. Stoottroepen zijn belast met het vermeesteren van het steunpunt. Teneinde de verzetslieden tot verdeeling van krachten te dwingen, wordt de aanval tegen verschillende zijden ingezet. De algemeene reserve houdt zich ten allen tijde gereed om direct aan den strijd deel te nemen, terwijl tevens de verzamel plaats van de gevangenen in de buurt wordt gekozen. De aanval wordt ingezet op een van te voren in het aanvals- bevel vastgestelden tijd en wordt ingeluid door een korte, krachtige beschieting. Artillerie- of infanteriegeschut zal trachten deuren en luiken bres te schieten. Daarna rukken de stoottroepen voorwaarts onder het neerdruk kende vuur van de vuurdekking en trachten, mede met behulp van handgranaten, het gebouw door de deur- en raamopeningen binnen te dringen en de verdedigers tot overgave te dwingen. De veronderstelde sterkte van de troepenafdeeling bedraagt 1 compagnie, welke verdeeld is als volgt Troepen voor insluiting 2 k. brig. 3 k.m. s. Posten bij de versperringen 1 k. brig. 1 k.m. Stoottroepen 3 k. brig. Algemeene reserve 3 k. brig. 3 k.m. s. Vuurdekking (ook mitrailleurs)2 k.m. s. Totaal 9 k. brig. 9 k.m.'s. Indien wij zelf tot de verdediging van een gebouw moeten overgaan, moet deze steeds actief gevoerd wordende verdediging is alleen geoorloofd in de navolgende gevallen 1 Als tijdelijke maatregel, teneinde tijd te winnen om verster kingen af te wachten of met het doel de noodige voorberei dingen voor een aanval te treffen. 2. Gedurende den nacht. 3. Voor bescherming van belangrijke punten, gebouwen of be drijven. De verdediging (zie schets No. 6) moet echter niet beperkt blijven tot het gebouw zelf. Daartoe dienen de onmiddellijke om geving en de in de onmiddellijke nabijheid gelegen straten in het bezit gehouden te worden. Het voordeel is verdeelen van krachten en het beletten van de verkenning door den aanvaller. Tevens verkrijgen de eigen troepen meer bewegingsvrijheid. Ten aanzien van de verdediging zullen de volgende maatregelen worden genomen. 1. De straten, welke naar het gebouw voeren, afsluiten door versperringen, welke door posten bewaakt moeten worden. Hier kunnen tevens waarschuwingsborden goede diensten bewijzen. Het verkeer omleggen, terwijl enkele versperringen 831

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 61