dusdanig worden aangelegd, dat zij ten behoeve van eigen troepen en van burgers, welke binnen het afgezette gedeelte wonen, gepasseerd kunnen worden. Aan laatstgenoemden worden toegangs- en legitimatiebewijzen afgegeven, waar bij echter groote voorzichtigheid is geboden. 2. Er moeten maatregelen genomen worden, dat deze versper ringen snel geheel afgesloten kunnen worden, indien b.v. een aanval van de zijde van de verzetslieden dreigt, in welk geval eveneens de posten terugtrekken. 3. Den bewoners van het vorenbedoelde stadsgedeelte moet aangezegd worden, dat deuren en ramen aan de straatzijde gesloten blijven. 4. De hoekhuizen tegenover de naar het gebouw voerende straten worden bezet. Mitrailleur- en geweerschutters, be schermd door gevulde zandzakken, opstellen op de daken van de huizen om het gebouw, zoo mogelijk dusdanig, dat tevens deuren en ramen van het te verdedigen gebouw kun nen worden bestreken. 5. Voor de verdediging van het gebouw zelf een bezetting, onder een officier, aanwijzen. De voor een uitval niet be- noodigde uitgangen barricadeeren, terwijl de andere uitgan gen met gemakkelijk te verwijderen versperringen moeten worden afgesloten. Vensters in de benedenverdieping met zandzakken afsluiten. Voorts moeten de niet-gebarricadeerde uitgangen door eenige manschappen bezet worden. De schutters en k. m.'s zoo gunstig mogelijk opstellen, terwijl bij ramen boven de uit gangen handgranaten gereed gelegd moeten worden. 6. De algemeene reserve (in het gebouw) moet behalve van k. m.'s ruim voorzien zijn van handgranaten, terwijl tevens zijn ingedeeld 4 mitrailleurs met bediening. De reserve zal de verdediging actief voeren en zoo noodig naar bedreigde punten oprukken. 7. Veronderstelde sterkte a. Bewaking versperringen 6 k. groepen 3 k. m.'s b. Verdediging van het gebouw 3 k. brigades -f 3 k. m.'s c. Algemeene reserve 3 k. brigades 3 k. m.'s Totaal 9 k. brigades 9 k. m.'s 8. Voorts moeten maatregelen getroffen worden voor a. Snelle alarmeering der bezetting. b. Het verhinderen, dat 's nachts de verlichting van het ge bouw naar buiten uitstraalt. c. Het eventueel opstellen van zoeklichten voor de verlich ting van het omliggende terrein. d. Het aanbrengen van noodverlichting in het gebouw. 832

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 62