aanmerking nemend verdient het aanbeveling voor de verplegings- behoeften te rekenen op een ruimte voor 100 wagons. Per gevechtsdag kan men rekenen op een behoefte van 200 ton munitie, waarvoor 20 wagons noodig zijn. Verwisseling van kleeding en schoeisel (w. o. waschgoed) zou telkens voor de helft van het veldleger op verschillende dagen der week kunnen plaats hebben en dan ongeveer 30 wagons ver- eischen. j ha Voor vorengenoemde doeleinden dient men dus te rekenen op de mogelijkheid, dat ongeveer 150 wagons op het emplacement aanwezig kunnen zijn, waarvoor spooriengte van rond 1000 m. noodig is. De opstelling van eenige reserve aan spoorwegmaterieel, vereischt bovendien nog een 100 a 150 m. spoor. Tenslotte is op het emplacement nog ruimte noodig voor de treinen met aanvullingen van levende strijdkrachten uit depots en hospitalen, evacuaties van gewonden en zieken, voor het rangeeren enz., terwijl er gelegenheid moet zijn om bij mogelijke ongelukken het verkeer om te leiden. Voldoende water en brandstof voor de locomotieven is een ver- eischte, terwijl de aanwezigheid van een draaischijf gewenscht is. De locomotieven, welke terugkeeren op het aanvangspunt zul len niet onmiddellijk weer beschikbaar zijn. Ze moeten van water en brandstof worden voorzien, gevet en nagezien worden, kleine defecten behooren te worden verholpen, waarvoor het A. P. gele genheid moet bieden. Daarom zal men moeten rekenen op minstens 8 locomotieven (nl. 4 voor den geregelden aan- en afvoer, 2 voor stationsdienst en 2 in reserve). Aanwezigheid van een locomo- tievenloods is gewenscht. Voor het vlotte verloop van het rangeeren is communicatie der zijsporen aan beide zijden met het hoofdspoor gewenscht. Is dit op het emplacement niet mogelijk, dan dient daarin zoo spoedig mogelijk te worden voorzien door het aanleggen van wissels. Voor een gemakkelijk in- en uitladen der goederen zijn ver hoogde laadplaatsen noodig, nl. per wagon 6 m. Waar deze ont breken of te klein zijn, moeten ze worden aangelegd of verlengd. Op het station of in de onmiddellijke nabijheid daarvan zal een verblijf moeten worden ingericht voor het spoorwegpersoneel en voor doortrekkende troepen. Uit een en onder volgt wel, dat een vlotte regeling van het op een A. P. te verwachten verkeer slechts mogelijk zal zijn, indien men over een groot spoorwegemplacement beschikt. MAGAZIJNEN EN INRICHTINGEN. 1. Intendance. Vasthoudend aan een reservevoorraad levensmiddelen en voeder voor ongeveer 14 dagen zal gelegenheid moeten worden gezocht voor den opslag van de volgende voorraden 841

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 71