willen maken van de op het emplacement aanwezige loodsen en gebouwen. Dit geeft een niet te onderschatten besparing aan tijd, vervoermiddelen en personeel. Voor lichtontvlambare stoffen als benzine en munitie kan een meer afgelegen en beter gedekte opstelling worden uitgezocht. Personeel. Zooals uit het vorenstaande blijkt, is het A. P. een omvangrijk orgaan, aan het hoofd waarvan een bekwaam officier zal moeten worden geplaatst, die onder de bevelen staat van het Hoofd van den A. A. D. Toevoeging van eenige schrijvers en ordonnansen is noodzakelijk. De bewaking en politiedienst kan worden uitgeoefend door een compagnie landstorm. Aan intendancepersoneel acht ik noodig 1 intendant, 2 magazijnmeesters, 2 schrijvers, 5 helpers en de noodige koelies. Voorts indien deze inrichtingen op het A. P. worden onder gebracht 1 voor de bakkerij 1 hoofdbakker, 16 onderofficieren-bakker en ruim 100 bak kers en helpers. Het aantal benoodigde volwaardige bakkers is in hooge mate afhankelijk van de aanwezige hulpmiddelen. Een verspreide lig ging van ovens met geringe capaciteit vereischt uiteraard meer personeel, dat eenigszins zelfstandig kan werken, dan een gecen traliseerde bakkerij. 2°. Voor slachterij en veepark1 onderofficier, 25 slagers, 25 helpers en 20 koelies. 3°. Voor de wasscherij 1 onderofficier, 2 magazijnsknechten, 5 mandoers en 250 koelies. Voor de artillerie magazijnen zijn noodig 1 magazijnmeester, 2 magazijnsknechten, 10 koelies en 5 werklieden. Voor de genie (inclusief automobiel- en vliegdienst) 1 maga zijnmeester, 1 magazijnsknecht, 5 koelies en 10 werklieden. Voor den M. G. D. en M. D. D. 2 artsen, 1 paardenarts, 1 apotheker, 2 assistent-apothekers, 4 ziekenverplegers en 2 paardenverplegers. 848

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 78