Tot nog toe publiceerde het secretariaat van de Ligue een driemaandelijksche Revue in drie talen, Fransch, Engelsch en Spaansch, getiteld „Vers la Santé", „The World's Health" in het Engelsch. Met ingang van 1933 is deze publicatie echter uit bezuinigings overwegingen gestaakt. Daarnaast publiceert de Ligue een maandelijks verschijnend Bulletin, dat notities en korte studies bevat betreffende haar eigen werkzaamheden en die der nationale Roode Kruisorganisaties. Tenslotte verspreidt de Liga elke maand een aantal populaire artikelen onder de nationale Roode Kruisvereenigingen, bestemd voor publicatie in de dagbladen of in plaatselijke Roode Kruis- periodieken. Wat betreft het reliek-werk, ressorteerend onder de le afdeeling van het secretariaat, moge worden gememoreerd, dat de Liga ook bij rampen op Nederlandsch grondgebied meermalen daadwerke lijke hulp verleende, o. a. in 1925 bij de cycloon in Twente, in 1926 ter gelegenheid van den watersnood in Noord-Holland en in 1928 bij de wervelstormen in den West-Indischen archipel. Onder de tweede afdeeling voor hygiëne en gezondheidszorg van de Liga ressorteeren de „Internationale unie ter bestrijding van de tuberculose" en de „Internationale associatie ter voorko ming van blindheid". Verder beschikt de gezondheidsafdeeling over een zeer groote collectie van propagandistische boekwerken en pamfletten en ook over een 150-tal propagandafilms, die steeds ter beschikking staan van de nationale organisaties. Een, zij het oppervlakkige, indruk van de prestaties der Liga op het zooeven besproken gebied, verkrijgt men uit den tekst en de foto's in het jubileum-nummer van The World's Health, dat in 1929 werd uitgegeven ter gelegenheid van het tienjarig bestaan der Liga. De derde afdeeling, voor ziekenverplegingsaangelegenheden, dient de nationale organisaties van advies betreffende opleiding van verpleegsters, openbare gezondheidszorg, moedercursussen, enz. enz. In 1920 grondvestte de Ligue een eigen opleidingsschool voor verpleegsters in openbare gezondheidszorg de cursussen worden gegeven in Londen en zijn tot nog toe door ongeveer 200 stu denten uit 40 verschillende landen gevolgd. De vierde afdeeling voor het Jeugdwerk geeft desgewenscht leiding aan de jeugdafdeelingen der nationale vereenigingen. Eén en veertig nationale Roode Kruisorganisaties hebben name lijk reeds juniores-afdeelingen, waarbij in totaal meer dan 11 millioen jongelieden zijn aangesloten. 856

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 86