857 menten van de divisie doorzetten, terwijl hij de mechanisatie wil beperken tot de tanks, voorzoover deze althans bij de divisie zijn ingedeeld. Aange- teekend wordt, dat met het oog op moeilijke terreinen, schr. de paarden- tractie voor de artillerie niet geheel wenscht los te laten, hetgeen ook reeds bleek uit het vorenstaande. „No rapid concentration can be accomplished „without the aid of mechanical transportation, and once arrived in the theatre „of conflict, the combat units must be capable of launching a simultaneous „attack of all elements of the Division and of driving the attack forward under „its own power so long as the attacking Infantry is capable of firing another „shot or advancing another step. AH vehicles must be capable of use in both „situations." Gebruik van de artillerie. Hetzelfde tijdschrift bevat het zesde en laatste gedeelte van de artillerie in het Fransche leger, getiteld „The French Artillery Doctrine", handelende over het gebruik van de div. artillerie in de verdediging. Met betrekking tot de „ge neral and direct support" wordt vermeld, dat de te organiseeren vuren in hoofdzaak worden gevormd door de tegenvoorbereidings- en afsluitingsvuren. Wordt een vijandelijke aanval ingezet, dan stroomen steunaanvragen van de inf. binnen over de geheele linie. Langzamerhand echter teekent zich de aan val en treden de bedreigde punten aan den dag, waar dan reserves van den verdediger behooren te worden ingezet. De eerste en onmiddellijk ter beschik king staande reserve wordt gevormd door het artillerievuur. In verband daarmede wordt, evenals bij het offensief, een deel der artillerie voor directen steun ter beschikking gesteld van de sectorcdtn. der infanterie, terwijl de rest wordt bestemd voor algemeene steunopdrachten onder de di recte bevelen van den div. cdt. De verdeeling is variabel. De houwitsers van 155 mm. zullen in den regel uit hoofde van de dracht, den grooteren actie radius en de betrekkelijk geringe vuursnelheid een algemeene bestemming ontvangen. Bij de verdeeling van het 75 mm. geschut gaat men uit van het beginsel, dat ten minste 1 afdeeling behoort te worden toegevoegd aan een regiments-sector ten behoeve van „direct support missions".Er wordt uiter aard een vuurplan samengesteld, waarin alle artillerie is betrokken. „The „plans of fire must provide for keeping up the necessary defensive barrages, „even though the artillery in general support is withdrawn for other missions. „The 155s offer no difficulty in this regard, but the disposal of the 75s „in general support is not so simple. They may be placed either on the „less important portions of the front or be superimposed on the zones covered „by the artillery in direct support. Generally, a combination of the two arrange ments is employed". De vraag wordt nog gesteld, welke de taak van den regimentscdt. van de lichte art. (75 mm.) zal zijn, wanneer zijn afdeelingen aan de inf. zijn uitgegeven en de divisiecdt. zich doorgaans direct zal wenden tot de ondercommandanten. Schr. acht op het gebied van den waarnemings- en verbindingsdienst, zoomede ten aanzien van de munitieaanvulling een alles zins afdoende taak weggelegd. Schr. neemt verder de tankbestrijding in beschouwing. De snelheid van den modernen tank is oorzaak, dat deze valt buiten bereik van de artillerie-con centraties. Daarom acht men in Frankrijk een speciaal anti-tank geschut nood zakelijk, waartoe men tegen lichte vechtwagens gebruik zal maken van mitrs. van 20-25 mm. en van kanonnen van 25 tot 35 mm. Tegen de zwaardere tanks, voorzien van een zware pantsering, is een snelvurend kanon van 50 80 mm. vereischt, zeer mobiel en bij voorkeur in een tank opgesteld. Ten slotte behandelt schr. nog de uitvoering van de „manoeuver of material", de waarneming en de verbinding, om te besluiten met een beschouwing van den tegenaanval en den terugtocht, speciaal ten aanzien van het gebruik van Aangeteekend wordt, dat de Fransche div. art. bestaat uit drie afdeelingen 75 mm. geschut (36 kanonnen) en twee afdeelingen houwitsers van 155 mm. 24 stukken), als zoodanig bestemd voor den steun van drie regtn. inf.

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 97