868 de artillerie. Met betrekking tot de verbindingen wordt opgemerkt, dat ook hier de nadruk wordt gelegd op de noodzakelijkheid, dat de artillerie de noodige verbindingsmiddelen in eigen beheer behoort te bezitten. Ten aanzien van den tegenaanval wordt aangeteekend, dat in beschouwing worden genomen de aanvallen, uitgevoerd door de reserves van de front divisies en die, waarbij divisies uit de tweede lijn worden ingezet. Beide zullen door artillerie worden gesteund en beschermd. Eerste vereischte bij het uitvoeren van een tegenaanval is het limiteeren van 's vijands binnen dringen, in verband waarmede de artillerie in de eerste plaats zal worden ingezet tegen de flanken van de aan te vallen „pocket". Doorgaans zal hiertoe de artillerie „in general support" en eveneens de artillerie „in direct support" van de nevengroepen of sectoren worden bestemd. Daarna zal men maatregelen moeten treffen om den vijand te beletten versterkingen aan te voeren. Hiertoe zullen afsluitingsvuren en vuren ter bestrijding van 's vijands artillerie worden afgegeven. Waar de div. art. haar eigen tegenaanval steunt, zal daartoe gebruik worden gemaakt van de korpsartillerie. Transport van paarden over zee. „Wehr und Waffen" No 6. bevat een zeer interessante bijdrage over dit onderwerp van de hand van den Noorschen Paardenarts J. Bruiand, dat, om zijn talrijke gegevens en practische wenken een ieder, die met dergelijke vervoeren te maken zal hebben, ter lezing wordt aanbevolen. Op grond van de ervaringen uit den wereldoorlog, tusschen Augustus 1914 en Augustus 1918 werden niet minder dan 2.160.746 dieren van en naar Engeland vervoerd zijn in de betrekkelijke Engelsche en Iersche wetgeving tal van bepalingen opgenomen, waarvan de voornaamst mogen worden geme moreerd. „Die Pferden sollen auf dem Schiff in Querreihen in getrennten Standen „oder in transportablen Boxen stehen. Die Stande sollen numeriert werden. „Die Boxen sollen am Boden und an der Wand des Schiffes befestigt sein. „Der Boden in den Boxen und in den Standen soil, damit die Pferde nicht „gleiten, mit Querspanten versehen und mit Sand bestreut werden. Das ganze „Holzwerk usw. soil solide sein, so dasz es stark genug ist, dem Druck des „Schiffes und den Bewegungen des Pferdes wahrend des Seegangs Wider- stand zu leisten. Hoe de paarden aan boord te beschermen? „Boxe oder Stand sollen mit „einer starken Halster versehen sein, die mit einem Strick an beiden Seiten „befestigt ist, so dasz das Pferd andere Pferde nicht verletzen, beiszen oder „reizen kann. Überall, wo Pferde an Bord aufgestellt sind, soil für einen »Weg gesorgt werden, der wenigstens 3 feet bzw. zwischen zwei Reihen von „Standen oder Boxen 6 feet breit ist und zum Stand einen freien Zugang „von vorn gewahrt. Alle Teile des Schiffes wo Pferde sind, sollen gut beleuch- „tet sein, der Raum zwischen den Lichtquellen soil nicht mehr als 15 feet „betragen" Voorts volgen nog een aantal gegevens betreffende de hoeveelheid mede te nemen fourage, de wijze van van ventilatie enz. Ten slotte enkele maten: 1. Höchstlange von Brustbrett bis zur hinteren Wand 8 feet. Geringste Lange 7 feet. 2. Breite zwischen Scheidewand oder Schiffswand 2 feet 4 inch. 3. Höhe zwischen Fuszboden und Dach unter den Deckplanken wenigstens 7 feet. 4. Höhe der Scheidewande vom Fuszboden bis zum obersten Schiffsrand 3 feet 9 inch. 5. Höhe vom Fuszboden bis zur Brustplanke, oberste Kante 3 feet 9 inch.

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 98