kleine, verplegingsgroep toe te voegen, bestaande uit om de gedachten te bepalen 1 a 2 geschikte kaderleden en maximum 8 man, die echter volkomen op de hoogte van hun taak en hierin goed geoefend dienen te zijn. Het personeel van de verplegings groep moet den verplegingsofficier geheel behulpzaam kunnen zijn in zijn uitgebreide taak, zelf de handen uit de mouwen kunnen steken bij verdeelen, afladen, opladen, plaatselijk aankoopen, opvoer van eten e.d., doch ook in deze gevallen waar noodig de leiding kunnen nemen en met hiervoor aangewezen ongeoefend personeel hun doel kunnen bereiken. 5) Eigenschappen die de verplegingsofficier moet bezitten. De verplegingsofficier moet de volgende karaktereigenschappen bezitten: le. veel initiatief hebben; 2e. handig, practisch en vindingrijk zijn; 3e. soepel zijn; 4e. zeer vlot in optreden zijn (feitelijk overal tegelijk zijn); 5e. snel en goed besluiten kunnen nemen; 6e. accuraat zijn; verder moet hij: le. getraind zijn in het verdragen van groote vermoeienissen te velde; 2e. geroutineerd zijn in het terrein, en op de kaart; 3e. goed inzicht hebben in het beoordeelen van begaanbaarheid van het terrein voor zijn voertuigen; 4e. kennis bezitten van land, volk en taal; 5e. eenige warenkennis bezitten; 6e. eenig begrip hebben omtrent voedingswaarde; 7e. eenig tactisch inzicht hebben. In het kort, hij is de man die het werk van de intendance onder de moeilijkste omstandigheden tot een goed einde moet brengen. Een zeer juist begrip van het belang van de taak van den verple gingsofficier vindt men in het artikel in de Schweizerische Mili- tarzeitung Januari 1927, „Quartiermeisterdienst im Gefecht" waar de schrijver Hauptman Ferdinand Kaizer zegt: „Regelma- szige rechtzeitige und genügende Versorgung der Truppe im Kriege is von gröszter Bedeutung, da von ihr oft der ganze Erfolg eines Unternehmens abhangt. Pflicht der Führer und der mit der Versorgung betrauten Offiziere ist es eine Lösung der Verpfle- gungsfragen zu finden welche die Truppe zufrieden stellt. Der Verpflegungsoffizier hat seine oft sehr schwierige Aufgabe erfüllt wenn es der Truppe dank seiner Fürsorge niemals an Verpflegungsmitteln mangelt". 999

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 25